Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

    1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro zaczynamy okres zwykły, który potrwa do I Niedzieli Adwentu. Przyjmowanie komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli.
    2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
    3. Dzisiejsza uroczystość jest misyjnym dniem chorych, zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji.
    4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
    5. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
    6. W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
    7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od 2 klasy SP, którzy chcieli by zostać ministrantami na spotkanie w czwartek o 16:00 w kościele.
    8. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy – to także uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    9. Dziękujemy za posprzątanie parafianom z ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody, w sobotę od 7:00.
    10. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
    11. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dzisiaj o 18:00 w parafii św. Jadwigi Królowej.

    Wytyczne związane z epidemią:

    • Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu  oraz w kościołach z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
    • Limit wiernych w kościołach: we Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób! Zajmujmy miejsca oddalone od siebie min. 1,5 m!
    • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
    • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.

    Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

    Wstawiennictwu Matki Kościoła i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.

VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszach o 11:30 i 13:00 odbędą się uroczyste I Komunie dzieci z klas 3 SP. Z racji limitu wiernych prosimy wybierać inne godziny uczestniczenia we Mszy Niedzielnej. Zbiórka do puszek na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 5113,30 zł.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
  4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
  5. W piątek o 19:00 we Farze nauki dla rodziców i chrzestnych.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka w sobotę od 7:00.
  8. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  9. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Jadwigi Królowej w dniach od 23.05.21 r. do 28.05.21 r. Rozpoczęcie 23.05.21 r. Mszą Świętą o godz. 18.00. Katechezy od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.
  10. Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis„w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się przy wyjściu bocznym.

Wytyczne związane z epidemią:

  • Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu  oraz w kościołach z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
  • Limit wiernych w kościołach: we Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób! Zajmujmy miejsca oddalone od siebie min. 1,5 m!
  • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
  • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.
  • Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
  • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą. Przypominamy o niezniesionym obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

  1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
  3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów. Zapraszamy wszystkich rolników do wspólnej modlitwy.
  4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na św. Jana Pawła II w 1981 r.
  5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 i 13:00 oraz w niedzielę o 11:30 i 13:00 odbędą się uroczyste I Komunie dzieci z klas 3 SP. Z racji limitu wiernych prosimy wybierać inne godziny uczestniczenia we Mszy Niedzielnej.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom, jednakże z ulic Polna, Piaskowa, Wierzbowa, Lawendowa nikt nie przyszedł. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
  9. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, można także zabrać darmowe maseczki, do wyczerpania zapasów, w ramach rządowego programu pomocy.

Wytyczne związane z epidemią:

  1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w działalności kościołów i innych związków wyznaniowych od 15 maja do 5 czerwca  obowiązują następujące przepisy:
  • ulega zniesieniu obowiązek zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego „na otwartym powietrzu”(§ 25, ust. 2), pod warunkiem zachowania dystansu społecznego minimum 1,5 m (§ 26, ust. 10, pk t 2). Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 9, pkt. 2).
  • W kościołach istnieje wciąż obowiązek zasłaniania ust i nosa (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26).
  • Limitwiernych w kościołach pozostaje bez zmian – przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni oprócz osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 10, pkt. 1). We Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób!
  • Przed wejściem do kościołów i kaplic informuje się o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie (§ 26, ust. 11).
  • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
  • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
  • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy wyznaczone miejsca.
  1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą. Przypominamy o niezniesionym obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Wsparcie materialne na rzecz poszkodowanej parafii w Jakubowie można przekazywać za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze poprzez wpłatę na niżej podane konto bankowe (w tytule przelewu należy wpisać „Jakubów”): 22 1020 5402 0000 0102 0021 3694