1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro zaczynamy okres zwykły, który potrwa do I Niedzieli Adwentu. Przyjmowanie komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli.
  2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest misyjnym dniem chorych, zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
  5. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
  6. W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od 2 klasy SP, którzy chcieli by zostać ministrantami na spotkanie w czwartek o 16:00 w kościele.
  8. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy – to także uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Dziękujemy za posprzątanie parafianom z ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody, w sobotę od 7:00.
  10. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  11. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dzisiaj o 18:00 w parafii św. Jadwigi Królowej.

  Wytyczne związane z epidemią:

  • Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu  oraz w kościołach z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
  • Limit wiernych w kościołach: we Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób! Zajmujmy miejsca oddalone od siebie min. 1,5 m!
  • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
  • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.

  Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

  Wstawiennictwu Matki Kościoła i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.