Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
 3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów. Zapraszamy wszystkich rolników do wspólnej modlitwy.
 4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na św. Jana Pawła II w 1981 r.
 5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 i 13:00 oraz w niedzielę o 11:30 i 13:00 odbędą się uroczyste I Komunie dzieci z klas 3 SP. Z racji limitu wiernych prosimy wybierać inne godziny uczestniczenia we Mszy Niedzielnej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom, jednakże z ulic Polna, Piaskowa, Wierzbowa, Lawendowa nikt nie przyszedł. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 9. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, można także zabrać darmowe maseczki, do wyczerpania zapasów, w ramach rządowego programu pomocy.

Wytyczne związane z epidemią:

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w działalności kościołów i innych związków wyznaniowych od 15 maja do 5 czerwca  obowiązują następujące przepisy:
 • ulega zniesieniu obowiązek zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego „na otwartym powietrzu”(§ 25, ust. 2), pod warunkiem zachowania dystansu społecznego minimum 1,5 m (§ 26, ust. 10, pk t 2). Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 9, pkt. 2).
 • W kościołach istnieje wciąż obowiązek zasłaniania ust i nosa (§ 25, ust. 1, pkt. 3) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny (§ 26).
 • Limitwiernych w kościołach pozostaje bez zmian – przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni oprócz osób sprawujących kult religijny (§ 26, ust. 10, pkt. 1). We Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób!
 • Przed wejściem do kościołów i kaplic informuje się o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie (§ 26, ust. 11).
 • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy wyznaczone miejsca.
 1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą. Przypominamy o niezniesionym obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Wsparcie materialne na rzecz poszkodowanej parafii w Jakubowie można przekazywać za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze poprzez wpłatę na niżej podane konto bankowe (w tytule przelewu należy wpisać „Jakubów”): 22 1020 5402 0000 0102 0021 3694