1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszach o 11:30 i 13:00 odbędą się uroczyste I Komunie dzieci z klas 3 SP. Z racji limitu wiernych prosimy wybierać inne godziny uczestniczenia we Mszy Niedzielnej. Zbiórka do puszek na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 5113,30 zł.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00.
 4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 5. W piątek o 19:00 we Farze nauki dla rodziców i chrzestnych.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka w sobotę od 7:00.
 8. Przy wyjściach bocznych nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
 9. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Jadwigi Królowej w dniach od 23.05.21 r. do 28.05.21 r. Rozpoczęcie 23.05.21 r. Mszą Świętą o godz. 18.00. Katechezy od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18.30.
 10. Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis„w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się przy wyjściu bocznym.

Wytyczne związane z epidemią:

 • Obowiązek zakrywania ust i nosa jest utrzymany na cmentarzu  oraz w kościołach z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
 • Limit wiernych w kościołach: we Farze na Mszach Świętych, może uczestniczyć do 75 osób! W kościele Trójcy Świętej 30 osób! Zajmujmy miejsca oddalone od siebie min. 1,5 m!
 • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.
 • Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą. Przypominamy o niezniesionym obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.