Niedziela chrztu Pańskiego 09.01. AD 2022

  1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Dzisiejsza niedziela zamyka liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Informujemy także, że zestawy bombek-cegiełek dostępne są i w tym roku.
  3. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
  4. W czwartek ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w domach z Komunią o zwykłej porze.
  5. W sobotę dzień imienin bpa Pawła Sochy, którego polecamy w naszych modlitwach.
  6. Plan kolędy w domach jest na stronie internetowej oraz w gablocie. Kolędę w domach będziemy rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:00. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego, zasłanianie ust i nosa oraz zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od 14 stycznia można także indywidualnie zapraszać księdza z wizytą duszpasterską.

Zapaszmy na Msze wieczorne o 18:00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:

  • Poniedziałek Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera
  • Wtorek Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa
  • Środa A. Kostki, Daszyńskiego
  • Czwartek Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa, Topolowa
  • Piątek Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

Na zakończenie każdej Mszy świętej rozdamy pamiątkowe obrazki oraz będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Woda święcona jest dostępna w specjalnym pojemniku na końcu kościoła. Ofiary składane przy okazji kolęd będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego i chętnym parafianom. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Ogińskiego, Osadnicza, 55 Poz Puł. Piech.
  2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę w wyznaczaniu ulic. Gdyby ksiądz nie dotarł, prosimy o informację zwrotną, w celu umówienia wizyty w domu.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2.01.2022 r.

  1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten czas. W klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności. Za chwilę odbędzie się konferencja Mieczysława Guzewicza nt. miłości małżeńskiej.
  2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
  3. Przypominamy o zmianie odprawiania Mszy w niedziele i uroczystości: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:30. W tygodniu Msze są bez zmian.
  4. We czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jak co roku przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzane pakiety z kredą i kadzidłem – ofiara dobrowolna na działania statutowe PZC. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła.
  5. W ramach Orszaku Trzech Króli zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy o godz. 16:00, do wspólnego kolędowania przy żłóbku Chrystusa we Farze. Zachęcamy do przebrania się w stroje króli oraz wykonanie koron.
  6. Plan kolędy w domach jest na stronie internetowej, w gablocie oraz jest wdrukowany folder. Kolędę w domach będziemy rozpoczynali w tygodniu od godz. 16:00, a w najbliższą sobotę od 14:00. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego oraz zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od 14 stycznia można także indywidualnie zapraszać księdza z wizytą duszpasterską.

Od 3 stycznia, zapaszmy na Msze wieczorne o 18:00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:

  • Poniedziałek Ogrodowa
  • Wtorek Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy
  • Środa Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen. Sikorskiego
  • Piątek Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

Na zakończenie każdej Mszy świętej rozdamy pamiątkowe obrazki oraz będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Woda święcona jest dostępna w specjalnym pojemniku na końcu kościoła. Ofiary składane przy okazji kolęd będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

  1. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza i nabożeństwo o nowe powołania o godz. 18:00. W piątek Msza i nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa o 18:00. W sobotę Msza i zmiana tajemnic Różańcowych o 11:00. W styczniu nie ma wizyty z komunią w domach.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna i chętnym parafianom. W tym tygodniu sprzątanie jest w środę od 18:30 i o to prosimy chętnych parafian; oraz w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego.
  3. Przy wyjściach nowy numer Niedzieli w cenie 8 zł.
  4. Za tydzień będzie niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka ona liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na remont Fary.

Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00
oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Do planu kolędy zostały wprowadzone zmiany:
ul. Gospody i gen. Sikorskiego będzie 10.01
ul. Bema 5. 01
ul. Mickiewicza (błąd Moniuszki) 8.01

Życzenia Boże Narodzenie AD 2021

Pasterki we Farze o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.
Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00. W tym roku przypada w ten dzień święto Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.

Niedziela Świętej Rodziny

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Coroczna konferencja Mieczysława Guzewicza nt. miłości małżeńskiej odbędzie się 2 stycznia. Będzie także prezentacja książki „Miłość piękna choć trudna”.
  2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
  3. We piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą i specjalne nabożeństwo wyjątkowo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na cały rok AD 2022. Ks. Biskup Tadeusz, udziela tego dnia wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od: „wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych”, polecając wypełnienie uczynków miłosierdzia i pobożności.
  4. W sobotę, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte sprawowane będą tego dnia o godz.: 8:00, 10:00, 12:00, i o 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:00. Dzień modlitw o pokój na świecie. Po każdej Mszy Świętej uklękniemy na chwilę Adoracji by zawierzyć Bogu cały Nowy Rok.
  5. Przypominamy o zmianie odprawiania Mszy w niedziele i uroczystości: 8:00, 10:00. 12:00, 18:00. W tygodniu bez zmian.
  6. Plan kolędy w domach zostanie przedstawiony na stronie internetowej i gablocie w tym tygodniu, natomiast drukowany folder będzie dostępny od 31. grudnia. Od 3 stycznia, zapaszmy na Msze wieczorne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic wyznaczonych w obecnym informatorze.
  7. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie 8 stycznia o 11:00.
  8. Pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń do świąt Bożego Narodzenia. Państwu Jankowskim za podarowanie choinek, Panom za ustawienie choinek, kwiaciarni p. Bogny za przywiezienie kwiatów i całoroczną współpracę. Panu Mieczysławowi Sobeckiemu i Halinie Drgas za pomoc przy renowacji Fary. Służbie Liturgicznej za oprawę liturgiczną. Rodzinie Ratajczak, Państwu Kobierskim, Paniom i Panom sprzątającym Farę i Trójcę Świętą za całoroczną troskę nasze o świątynie.
  9. PZC składa podziękowanie za podarowanie żywności trwałej, która została przekazana potrzebującym. Dziękuje także za ofiary, składane przy okazji zakupu świec na stół wigilijny, będą one wykorzystane w sytuacji kryzysowej dla potrzebujących. 6 stycznia będą rozprowadzane pakiety z kredą, pozyskane fundusze wspomogą działania PZC.
  10. Dziękujemy parafianom za złożone dary w akcji Paczuszka dla Maluszka. Wszystkie dary zostaną przekazane fundacji „Małych stópek”. Ich szacunkowa wartość wynosi ok. 1000 zł.
  11. Dziękujemy za świąteczne posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątanie jest w czwartek od 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna oraz chętnych parafian.
  12. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałek. Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

Życzymy, aby w Waszym życiu mocą Jezusa wypełniły się wszystkie Boże zamiary. Niech Boża miłość i moc Najwyższego objawione w narodzinach Mesjasza Jezusa w Betlejem będą pomocą w rozwiązywaniu wyzwań, przed którymi staniemy w Nowym Roku AD 2022.

Plan kolędy wg zaproszeń

Do 26 grudnia otrzymaliśmy niecałe 200 zaproszeń wizyty duszpasterskiej w domach. Od 3 stycznia będziemy odwiedzali osoby, które zgłosiły chęć kolędy według następującego planu:

03.sty

Polna, Działkowa, 17 Pułku Ułanów, Topolowa, Osadnicza, Ogińskiego, 55 PPP, Łazienna, Garbarska

04.sty

Przyczyna Dolna, Kilińskiego, Herbergera

05.sty

ks. A. Kostki, Nowa, Al. PCK, Powstańców Wlkp., Bohaterów Westerplatte

07.sty

Kasztanowa, Zielona, Zielony Rynek, Ogrodowa, Daszyńskiego, Moniuszki

08.sty

Dworcowa, Moniuszki, Strzelecka, Konradowska, Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Pl. Farny

10.sty

Kurpińskiego, Chopina, pl. Ćwiczeń, Kopernika, pl. Kosynerów, abp. Stablewskiego, Głogowska

11.sty

Rynek, Ratuszowa, Staroleszczyńska

12.sty

Kazimierza Wlk.

13.sty

Obrońców Warszawy, Łąkowa, Konopnickiej

 

Po 14 stycznia do końca stycznia jest możliwość kolędy uzupełniającej – prosimy kontaktować się indywidualnie z księdzem.