1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Dzisiejsza niedziela zamyka liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Informujemy także, że zestawy bombek-cegiełek dostępne są i w tym roku.
 3. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
 4. W czwartek ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w domach z Komunią o zwykłej porze.
 5. W sobotę dzień imienin bpa Pawła Sochy, którego polecamy w naszych modlitwach.
 6. Plan kolędy w domach jest na stronie internetowej oraz w gablocie. Kolędę w domach będziemy rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:00. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego, zasłanianie ust i nosa oraz zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od 14 stycznia można także indywidualnie zapraszać księdza z wizytą duszpasterską.

Zapaszmy na Msze wieczorne o 18:00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:

 • Poniedziałek Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera
 • Wtorek Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa
 • Środa A. Kostki, Daszyńskiego
 • Czwartek Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa, Topolowa
 • Piątek Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

Na zakończenie każdej Mszy świętej rozdamy pamiątkowe obrazki oraz będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Woda święcona jest dostępna w specjalnym pojemniku na końcu kościoła. Ofiary składane przy okazji kolęd będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego i chętnym parafianom. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Ogińskiego, Osadnicza, 55 Poz Puł. Piech.
 2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę w wyznaczaniu ulic. Gdyby ksiądz nie dotarł, prosimy o informację zwrotną, w celu umówienia wizyty w domu.