1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten czas. W klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności. Za chwilę odbędzie się konferencja Mieczysława Guzewicza nt. miłości małżeńskiej.
 2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
 3. Przypominamy o zmianie odprawiania Mszy w niedziele i uroczystości: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:30. W tygodniu Msze są bez zmian.
 4. We czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jak co roku przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzane pakiety z kredą i kadzidłem – ofiara dobrowolna na działania statutowe PZC. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła.
 5. W ramach Orszaku Trzech Króli zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy o godz. 16:00, do wspólnego kolędowania przy żłóbku Chrystusa we Farze. Zachęcamy do przebrania się w stroje króli oraz wykonanie koron.
 6. Plan kolędy w domach jest na stronie internetowej, w gablocie oraz jest wdrukowany folder. Kolędę w domach będziemy rozpoczynali w tygodniu od godz. 16:00, a w najbliższą sobotę od 14:00. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego oraz zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od 14 stycznia można także indywidualnie zapraszać księdza z wizytą duszpasterską.

Od 3 stycznia, zapaszmy na Msze wieczorne o 18:00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:

 • Poniedziałek Ogrodowa
 • Wtorek Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy
 • Środa Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen. Sikorskiego
 • Piątek Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

Na zakończenie każdej Mszy świętej rozdamy pamiątkowe obrazki oraz będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Woda święcona jest dostępna w specjalnym pojemniku na końcu kościoła. Ofiary składane przy okazji kolęd będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza i nabożeństwo o nowe powołania o godz. 18:00. W piątek Msza i nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa o 18:00. W sobotę Msza i zmiana tajemnic Różańcowych o 11:00. W styczniu nie ma wizyty z komunią w domach.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna i chętnym parafianom. W tym tygodniu sprzątanie jest w środę od 18:30 i o to prosimy chętnych parafian; oraz w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego.
 3. Przy wyjściach nowy numer Niedzieli w cenie 8 zł.
 4. Za tydzień będzie niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka ona liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na remont Fary.

Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00
oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Do planu kolędy zostały wprowadzone zmiany:
ul. Gospody i gen. Sikorskiego będzie 10.01
ul. Bema 5. 01
ul. Mickiewicza (błąd Moniuszki) 8.01