Pasterki we Farze o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.
Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00. W tym roku przypada w ten dzień święto Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Coroczna konferencja Mieczysława Guzewicza nt. miłości małżeńskiej odbędzie się 2 stycznia. Będzie także prezentacja książki „Miłość piękna choć trudna”.
 2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
 3. We piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą i specjalne nabożeństwo wyjątkowo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na cały rok AD 2022. Ks. Biskup Tadeusz, udziela tego dnia wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od: „wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych”, polecając wypełnienie uczynków miłosierdzia i pobożności.
 4. W sobotę, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte sprawowane będą tego dnia o godz.: 8:00, 10:00, 12:00, i o 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:00. Dzień modlitw o pokój na świecie. Po każdej Mszy Świętej uklękniemy na chwilę Adoracji by zawierzyć Bogu cały Nowy Rok.
 5. Przypominamy o zmianie odprawiania Mszy w niedziele i uroczystości: 8:00, 10:00. 12:00, 18:00. W tygodniu bez zmian.
 6. Plan kolędy w domach zostanie przedstawiony na stronie internetowej i gablocie w tym tygodniu, natomiast drukowany folder będzie dostępny od 31. grudnia. Od 3 stycznia, zapaszmy na Msze wieczorne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic wyznaczonych w obecnym informatorze.
 7. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie 8 stycznia o 11:00.
 8. Pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń do świąt Bożego Narodzenia. Państwu Jankowskim za podarowanie choinek, Panom za ustawienie choinek, kwiaciarni p. Bogny za przywiezienie kwiatów i całoroczną współpracę. Panu Mieczysławowi Sobeckiemu i Halinie Drgas za pomoc przy renowacji Fary. Służbie Liturgicznej za oprawę liturgiczną. Rodzinie Ratajczak, Państwu Kobierskim, Paniom i Panom sprzątającym Farę i Trójcę Świętą za całoroczną troskę nasze o świątynie.
 9. PZC składa podziękowanie za podarowanie żywności trwałej, która została przekazana potrzebującym. Dziękuje także za ofiary, składane przy okazji zakupu świec na stół wigilijny, będą one wykorzystane w sytuacji kryzysowej dla potrzebujących. 6 stycznia będą rozprowadzane pakiety z kredą, pozyskane fundusze wspomogą działania PZC.
 10. Dziękujemy parafianom za złożone dary w akcji Paczuszka dla Maluszka. Wszystkie dary zostaną przekazane fundacji „Małych stópek”. Ich szacunkowa wartość wynosi ok. 1000 zł.
 11. Dziękujemy za świąteczne posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątanie jest w czwartek od 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna oraz chętnych parafian.
 12. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałek. Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

Życzymy, aby w Waszym życiu mocą Jezusa wypełniły się wszystkie Boże zamiary. Niech Boża miłość i moc Najwyższego objawione w narodzinach Mesjasza Jezusa w Betlejem będą pomocą w rozwiązywaniu wyzwań, przed którymi staniemy w Nowym Roku AD 2022.

Plan kolędy wg zaproszeń

Do 26 grudnia otrzymaliśmy niecałe 200 zaproszeń wizyty duszpasterskiej w domach. Od 3 stycznia będziemy odwiedzali osoby, które zgłosiły chęć kolędy według następującego planu:

03.sty

Polna, Działkowa, 17 Pułku Ułanów, Topolowa, Osadnicza, Ogińskiego, 55 PPP, Łazienna, Garbarska

04.sty

Przyczyna Dolna, Kilińskiego, Herbergera

05.sty

ks. A. Kostki, Nowa, Al. PCK, Powstańców Wlkp., Bohaterów Westerplatte

07.sty

Kasztanowa, Zielona, Zielony Rynek, Ogrodowa, Daszyńskiego, Moniuszki

08.sty

Dworcowa, Moniuszki, Strzelecka, Konradowska, Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Pl. Farny

10.sty

Kurpińskiego, Chopina, pl. Ćwiczeń, Kopernika, pl. Kosynerów, abp. Stablewskiego, Głogowska

11.sty

Rynek, Ratuszowa, Staroleszczyńska

12.sty

Kazimierza Wlk.

13.sty

Obrońców Warszawy, Łąkowa, Konopnickiej

 

Po 14 stycznia do końca stycznia jest możliwość kolędy uzupełniającej – prosimy kontaktować się indywidualnie z księdzem.