Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 120 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są także płyny do dezynfekcji rąk.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont wieży. W zeszłą niedzielę zebrano 7505 zł.
 2. Zapraszamy na roraty:
 • Poniedziałek, środa o 18:00
 • Wtorek, czwartek o 6:30  We środę zakończenie rorat dla dzieci.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą świętą.
 2. Spowiedź święta dzisiaj na każdej Mszy, w tygodniu do środy pół godz. przed każdą Mszą.
 3. Światełko pokoju z Betlejem, przyniesione przez harcerzy jest wyjściu bocznym od starej plebanii.
 4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii.
 5. PZC przy wyjściu z kościoła po Mszach o 10:00 i 11:30, rozprowadza ostatnie małe świece na stół wigilijny oraz sianko na stół wigilijny.
 6. 24 grudnia zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rano nie ma mszy świętej o 6:30.
  Pasterki we Farze o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
  W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00. W tym roku przypada w ten dzień święto Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 1. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, dostępne są przy wyjściach.
 2. Do 21. Grudnia, wspieramy fundację Małych Stópek przy ołtarzu MB Ostrobramskiej.
 3. Przy wyjściach są foldery informujące o świętach Bożego Narodzenia w naszej parafii. W informatorze znajdziemy rozpiskę ulic, których parafian zapraszamy na Mszę wieczorną w ich intencji.
 4. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulicy: Działkowej. W tym tygodniu sprzątanie Fary jest w środę od 7:00, i o to prosimy chętnych parafian. Ustawianie choinek będzie w poniedziałek o 19:30.
 5. W tym roku wizytę duszpasterską – kolędę, planujemy przeprowadzić, uwzględniając aktualne przepisy epidemiczne. Rodziny/osoby, które będą chciały, aby ksiądz pobłogosławił ich mieszkanie, prosimy o wypełnienie specjalnych zaproszeń dostępnych przy stacjach do dezynfekcji. Wypełnione zaproszenia będzie można wrzucić do skrzynki, przy ołtarzu głównym do 26 grudnia. Prosimy wrzucać same zaproszenia.

Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałek. Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Dziękujemy fundacji KGHM Polska Miedź S.A. za darowiznę w postaci 120 tyś. zł na remont wieży kościoła Farnego. Darowizna pozwoli nam dokończyć elewację zachodnią wieży.