XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022 r.

  1. Od dzisiaj obowiązuje wakacyjny układ funkcjonowania parafii:
  • Msze święte w Niedzielę są odprawiane godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i o 19:00, w kościele Trójcy Świętej o 13:30. W tygodniu o 6:30 i 18:00,
  • Cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne,
  • Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz 16:00 do 17:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.
  1. W środę, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Wieczorna Msza będzie w int. solenizanta ks. Pawła.
  2. Nabożeństwa czerwcowe:
  • Dzisiaj (w niedzielę) o 18:30
  • Od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30, po Mszy nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa. W sobotę Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Zmiana tajemnic różańcowych o 11:00.
  2. Łukasz odwiedzi chorych z komunią, w sobotę o zwykłej porze.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, parafianom z ulicy: 17 pułku Ułanów. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulic: Polna, Piaskowa, Wierzbowa, Lawendowa i nowe ulice.
  4. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  5. Zapraszamy na wielki odpust w Wieleniu do 3 lipca. Informacje na plakacie.
  6. lipca z Otynia rusza 39. piesza pielgrzymka organizowana przez duszp. Rolników. W każdym momencie można dołączyć się do pieszego pielgrzymowania. Pielgrzymi będą nocowali we Wschowie 3/4 lipca w internacie przy pl. Kosynierów. Powitanie pielgrzymów będzie we Farze w niedzielę ok 20:15. Natomiast pożegnanie pielgrzymów będzie w następny poniedziałek przed 5:00.
  7. 12 lipca pielgrzymka autokarowa z możliwością przejścia ostatniego etapu pieszej pielgrzymki Grodzisko – Jasna Góra 15 km. Wyjazd autokaru o 2:00 (w nocy), powrót po godz. 17:00. Zapisy w zakrystii, koszt 100 zł.
  8. Za tydzień niedziela adoracyjna.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech rozpoczynający się czas wakacyjny i urlopowy będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

  1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dziękując Bogu za dar Eucharystii, dzisiaj, o 10:00, a od poniedziałku do czwartku na Mszy wieczornej wyruszamy z procesją wokół Fary. Zapraszamy Wszystkich do udziału w procesjach, a szczególnie ministrantów i lektorów oraz dziewczynki sypiące kwiatki.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebrano 6048 zł.
  3. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy wieczornej.
  4. W czwartek, przypada Dzień Ojca. Wszystkim żyjącym wypraszamy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, parafianom z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulicy 17 pułku Ułanów.
  6. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii, ze wszystkich szkół, na Mszę dziękczynną za miniony Rok Szkolny i Katechetyczny, w piątek o godz. 8:00.
  8. W czwartek, przypada, przeniesiona z piątku, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Natomiast w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
  9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o Eucharystii, w cenie 12 zł.
  10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetycznedla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze.
  11. Przypominamy, że w całej Polsce, do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można składać w formie elektronicznej lub papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Miasta
  12. Od 25 czerwca zapraszamy na wielki odpust w Wieleniu. Informacje na plakacie.
  13. lipca z Otynia rusza 39. piesza pielgrzymka organizowana przez duszp. Rolników. W każdym momencie można dołączyć się do pieszego pielgrzymowania. Pielgrzymi będą nocowali we Wschowie 3/4 lipca.
  14. Zmiany w parafii na czas wakacji:
  • od przyszłej niedzieli, nastąpi tylko zmiana godziny odprawiania Mszy świętej w Niedzielę z 18:00, na godz. 19:00, pozostałe godziny Mszy bez zmian.
  • Natomiast cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech rozpoczynający się czas wakacyjny i urlopowy będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Uroczystość Trójcy Świętej 12.06.2022 r.

  1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiaj o 13:30 uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Po Mszach zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielonej Górze.
  3. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem skorzystać z sakr. Pokuty i pojednania.
  4. W najbliższy czwartek, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych. Możliwość uzyskania odpustu za uczestnictwo w procesji Eucharystycznej.

Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, po procesji i o 18:00.  

Procesja Eucharystyczna wyruszy po Mszy o godz. 10:00, z par. św. Jadwigi, do czterech ołtarzy, ulicami naszego miasta. Trasa: kościół św. Jadwigi, ul.: Osiedle, Wolsztyńska, Niepodległości, Bohaterów Westerplatte, Kilińskiego, Rynek, Rzeźnicka, pl. Farny. Zachęcamy do włączenia się: dziewczynki sypiące kwiatki, właścicielom ogródków do podzielenia się kwiatami i płatkami kwiatów, budowy ołtarzy, nasza parafia buduje ostatni ołtarz przy Farze.

  1. ks. Proboszcz udziela w piątek po Bożym Ciele, przebywającym na terenie naszej parafii, dyspensy od pokarmów mięsnych, polecając w zamian modlitwę w int. papieskich.
  2. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę na Mszy o 10:00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej procesja eucharystyczna wokół Fary. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków także w tygodniu.
  3. Nabożeństwa czerwcowe do środy o godz. 17:30.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i liczne przybycie, złożone ofiary, parafianom z ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny.
  5. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o Eucharystii, w cenie 12 zł. – dostępny do przyszłej niedzieli.
  6. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze.
  7. Przypominamy, że w całej Polsce, do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można składać w formie elektronicznej lub papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Miasta

W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek św. Antoni z Padwy
  • We wtorek bł. Michał Kozal
  • W piątek św. br. Albert Chmielowski zak.
  • W sobotę NMP z Rokitna patronka naszej diecezji

Trójcy Świętej polecamy Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów oraz wstawiennictwu świętych patronów.

Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe:

13 czerwca

  • 11:00 Pielgrzymka Zakrystianów i Organistów
  • 18:00 Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości

14 czerwca – Pielgrzymka Leśników

  • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

15 czerwca – Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i Służby Zdrowia

  • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

Diecezjalne Dni Młodzieży

16 czerwca–      Uwielbienie Młodych, 19.30

17 czerwca –     Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

Jubileusz Diecezji – Obchody centralne 18 czerwca

  • 10:00 Różaniec (od 10.00 – możliwość spowiedzi św.)
  • 11:00 Katecheza o historii diecezji – ks. Adrian Put
  • 12:00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza z udziałem biskupów metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Festyn jubileuszowy – w programie m. in. poczęstunek dla pielgrzymów, dmuchane zamki dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, stoiska z produktami regionalnym