1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dziękując Bogu za dar Eucharystii, dzisiaj, o 10:00, a od poniedziałku do czwartku na Mszy wieczornej wyruszamy z procesją wokół Fary. Zapraszamy Wszystkich do udziału w procesjach, a szczególnie ministrantów i lektorów oraz dziewczynki sypiące kwiatki.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebrano 6048 zł.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy wieczornej.
 4. W czwartek, przypada Dzień Ojca. Wszystkim żyjącym wypraszamy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, parafianom z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulicy 17 pułku Ułanów.
 6. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii, ze wszystkich szkół, na Mszę dziękczynną za miniony Rok Szkolny i Katechetyczny, w piątek o godz. 8:00.
 8. W czwartek, przypada, przeniesiona z piątku, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Natomiast w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
 9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o Eucharystii, w cenie 12 zł.
 10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetycznedla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze.
 11. Przypominamy, że w całej Polsce, do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można składać w formie elektronicznej lub papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Miasta
 12. Od 25 czerwca zapraszamy na wielki odpust w Wieleniu. Informacje na plakacie.
 13. lipca z Otynia rusza 39. piesza pielgrzymka organizowana przez duszp. Rolników. W każdym momencie można dołączyć się do pieszego pielgrzymowania. Pielgrzymi będą nocowali we Wschowie 3/4 lipca.
 14. Zmiany w parafii na czas wakacji:
 • od przyszłej niedzieli, nastąpi tylko zmiana godziny odprawiania Mszy świętej w Niedzielę z 18:00, na godz. 19:00, pozostałe godziny Mszy bez zmian.
 • Natomiast cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech rozpoczynający się czas wakacyjny i urlopowy będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.