Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiaj o 13:30 uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Po Mszach zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielonej Górze.
 3. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem skorzystać z sakr. Pokuty i pojednania.
 4. W najbliższy czwartek, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych. Możliwość uzyskania odpustu za uczestnictwo w procesji Eucharystycznej.

Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, po procesji i o 18:00.  

Procesja Eucharystyczna wyruszy po Mszy o godz. 10:00, z par. św. Jadwigi, do czterech ołtarzy, ulicami naszego miasta. Trasa: kościół św. Jadwigi, ul.: Osiedle, Wolsztyńska, Niepodległości, Bohaterów Westerplatte, Kilińskiego, Rynek, Rzeźnicka, pl. Farny. Zachęcamy do włączenia się: dziewczynki sypiące kwiatki, właścicielom ogródków do podzielenia się kwiatami i płatkami kwiatów, budowy ołtarzy, nasza parafia buduje ostatni ołtarz przy Farze.

 1. ks. Proboszcz udziela w piątek po Bożym Ciele, przebywającym na terenie naszej parafii, dyspensy od pokarmów mięsnych, polecając w zamian modlitwę w int. papieskich.
 2. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę na Mszy o 10:00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej procesja eucharystyczna wokół Fary. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków także w tygodniu.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do środy o godz. 17:30.
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i liczne przybycie, złożone ofiary, parafianom z ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny.
 5. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. oraz nowy specjalny numer Gościa Niedzielnego o Eucharystii, w cenie 12 zł. – dostępny do przyszłej niedzieli.
 6. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze.
 7. Przypominamy, że w całej Polsce, do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można składać w formie elektronicznej lub papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Miasta

W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek św. Antoni z Padwy
 • We wtorek bł. Michał Kozal
 • W piątek św. br. Albert Chmielowski zak.
 • W sobotę NMP z Rokitna patronka naszej diecezji

Trójcy Świętej polecamy Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów oraz wstawiennictwu świętych patronów.

Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe:

13 czerwca

 • 11:00 Pielgrzymka Zakrystianów i Organistów
 • 18:00 Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości

14 czerwca – Pielgrzymka Leśników

 • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

15 czerwca – Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i Służby Zdrowia

 • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

Diecezjalne Dni Młodzieży

16 czerwca–      Uwielbienie Młodych, 19.30

17 czerwca –     Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

Jubileusz Diecezji – Obchody centralne 18 czerwca

 • 10:00 Różaniec (od 10.00 – możliwość spowiedzi św.)
 • 11:00 Katecheza o historii diecezji – ks. Adrian Put
 • 12:00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza z udziałem biskupów metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Festyn jubileuszowy – w programie m. in. poczęstunek dla pielgrzymów, dmuchane zamki dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, stoiska z produktami regionalnym