Ogłoszenia parafialne

Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom, aby te Święta odrodziły w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Niech Chrystus napełni nas na nowo swoim Duchem, Jego mocą i światłem, abyśmy wyposażeni w Jego dary wytrwali w drodze ku wieczności i chwale z Nim.

Niech Pan umacnia w nas dobre pragnienia i dodaje sił  w walce o świętość każdego dnia. Niech napełni nasze serca Bożym pokojem, szczególnie w godzinie próby w czasie pandemii.

Siostry i bracia życzymy wam wielu Bożych łask  i błogosławieństwa. Posiadając wszelkie dary pochodzące od Zmartwychwstałego idźmy i głośmy, że Chrystus żyje a my Go  spotykamy w każdej Eucharystii.

Radosnego Alleluja!

Wasi Duszpasterze

 1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za ich posługę w tych dniach. Siostrom Zakonnym, panu kościelnemu, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, prowadzącym śpiew oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół (parafian z ulic Głogowska, Bohaterów Westerplatte i chętnym parafianom) i przystroili go kwiatami. Dziękujemy za ofiary składane podczas Gorzkich Żali, za które zostały zakupione kwiaty do świątyni.
 2. Paweł odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę.
 3. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic Garbarka, Łąkowa, Wałowa.
 4. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 5. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz.: 6:30, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 oraz o 13:00 w kościele Trójcy Świętej.

W poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00.

 1. W następną niedzielę Miłosierdzia Bożego, również obowiązuje limit osób, dlatego będziemy wpuszczać wiernych do limitu osób!
 2. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy codziennie przed Mszą wieczorną.
 3. Przy wyjściu bocznym można zabrać darmowe maseczki w ramach rządowego programu pomocy.

Wytyczne związane z epidemią:

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 45 osób! W kościele Trójcy Świętej 20 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu także przez stronę naszej parafii.
 • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy tylko wyznaczone miejsca
 • Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu wiernym chorym na Covid-19, pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się zakażonymi. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność przez środki masowego przekazu z celebracją Mszy św., odmawianiem Różańca Świętego, nabożeństwem Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy, gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, „ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.
 1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą świętą
 2. Dzisiaj i jutro możliwość przystąpienia do Komunii poza Mszą Świętą od 14:00 do 14:30.
 3. Pozostałe wytyczne znajdziemy w ogłoszeniach z Niedzieli Palmowej