1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią Niedzielę w roku liturgicznym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u – To ruchy katolików świeckich, zmierzające do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Dziękujemy Wam za wierną służbę i pomoc przy naszym kościele.
 2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 3. Po każdej Mszy, PZC prowadzi zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na długofalową pomoc dla migrantów. Spotkanie PZC w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 4. Dzisiaj także spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. na Mszy o godz. 11:30.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na remont wieży, w zeszłą niedzielę zebrano 7286 zł. Natomiast ze zbiórki do puszek przekazano 1366,55 zł, na pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 6. Do końca listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 7. Nasza Parafia włącza się w inicjatywę Wielkiej Nowenny do św. Andrzeja Boboli, w intencji naszej ojczyzny, a szczególnie o zażegnanie kryzysu migracyjnego i za naszych żołnierzy. Nowenna rozpoczyna się 22 listopada, potrwa do 30 listopada. W tygodniu przed Mszą o 18:00, a w niedziele przed każdą Mszą odmówimy litanię w tej intencji. Szczegóły i modlitwa w informatorze przy wyjściach.
 8. W środę 24. listopada na godz. 11:00 zapraszamy na mszę św. pod
  przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego podczas której nastąpi
  poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. prymasa abpa Floriana Aleksandra
  Oksza Stablewskiego, tutaj ochrzczonego. Homilie wygłosi ks. dr hab.
  Robert Kufel. Tablica autorstwa rzeźbiarki Agnieszki Wolskiej została
  ufundowana przez Prezesa Związku Piłsudczyków RP Okręg Królewska Wschowa pana płk. związku, Jana Pabierowskiego we współpracy ze Starostą Powiatu Wschowa panem Andrzejem Bielawskim.
 9. Także we środę od 9:00 do 12:00, przy komendzie Powiatowej Policji będzie można honorowo oddać krew.
 10. W piątek 36 roczn. śm. Kapelana wojskowego, ks. prał. Andrzeja Kostki byłego Proboszcza naszej Parafii. Msza o miłosierdzie Boże dla Niego będzie w środę o 11:00.
 11. W piątek o 18:30 nauki chrzcielne we Farze. 
 12. W sobotę wspomnienie MB od Cudownego Medalika, święto patronalne Apostolatu Maryjnego.
 13. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych po 21. roku życia rozpocznie się za tydzień w Szlichtyngowej na Mszy o godz. 17:00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
 14. W przyszłą niedzielę, mamy I Niedzielę Adwentu – rozpoczynającą nowy rok liturgiczny. Zachęcamy by umieścić na drzwiach domów, a także w mieszkaniach, wieńców adwentowych, wieńce pobłogosławimy w przyszłą niedzielę. Pomocą w adwencie mogą być także zdrapki adwentowe, które za dobrowolną ofiarą można nabyć przy wyjściach.
 15. Opłatki i świece na stół Bożonarodzeniowy będą rozprowadzane od 2 niedzieli adwentu.
 16. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 17. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulicy: 17 pułku Ułanów. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic Polna, Piaskowa, Wierzbowa, Lawendowa i nowe ulice.
 18. Kancelaria we wtorek (16.11) od 16:00 do 17:00, będzie nieczynna!
 19. W następną niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym  katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Budynek w którym znajduje się ośrodek wymaga kapitalnego remontu a finansowanie z NFZ starcza tylko na podstawowe koszty utrzymania placówki.  Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła. Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękujemy”.
 20. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia
 21. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich bez względu na wiek czy wykształcenie; zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia począwszy od godz. 9.30 do godz. 12.50 w Gorzowie i w Zielonej Górze, począwszy od 4 grudnia br. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein

Pozostali patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Cecylia
 • Środa święci męcz. Andrzej i Towarzysze

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.