Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 11/12 grudnia.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu poświęconego tajemnicy Eucharystii „Eucharystia daje życie”. W trzecim roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.
 3. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony. W naszym kościele roraty będą odprawiane:
 • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
 • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30
 1. Trwamy w Wielkiej Nowennie do św. Andrzeja Boboli, w intencji naszej ojczyzny, a szczególnie o zażegnanie kryzysu migracyjnego i za naszych żołnierzy. Nowenna trwać będzie do wtorku.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na dzieła pomocowe Caritas. Do puszek zebrano 1360 zł.
 3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17:30 nabożeństwo i Msza w int. nowych powołań. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30, o 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o 11:00 Msza, zmiana tajemnic i nabożeństwo wynagradzające Nielokalnemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Kaplani odwiedzą chorych w domach w sobotę o zwykłej porze. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z Komunią przed świętami.
 4. Opłatki i świece na stół Bożonarodzeniowy będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. Duże świece w cenie min. 20 zł, małe 7 zł.
 5. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i zdrapek Adwentowych, dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 6. Za tydzień, niedziela Adoracyjna – dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.
 7. Do 12 grudnia, przy ołtarzu Krzyża świętego, można składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant (cukier, mąka, ryż, itp.), słodycze oraz środki chemiczne używane w domach.
 8. Chcemy także wesprzeć akcję Fundacji Małych Stópek, zajmującą się między innymi Domami Samotnej Matki, Hospicjami dla dzieci i ratowaniem dzieci zagrożonych aborcją. Od 4. Do 21. Grudnia zostanie ustawiona specjalna choinka, na której zawieszone będą bombki z informacją jak można pomóc fundacji.
 9. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Polna, Piaskowa, Wierzbowa, Lawendowa. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Moniuszki, Kilińskiego.
 10. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych.
 11. 6 stycznia w Szlichtyngowej odbędzie się nawiedzenie cudownej figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech. Program na plakacie
 12. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście” od przyszłej sobory w Zielonej Górze. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.
 13. Na prośbę policji informujemy: „Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112”.
 14. W tym roku wizytę duszpasterską – kolędę, planujemy przeprowadzić, uwzględniając aktualne przepisy epidemiczne. Rodziny/osoby, które będą chciały, aby ksiądz pobłogosławił ich mieszkanie, prosimy o wypełnienie specjalnych zaproszeń dostępnych przy stacjach do dezynfekcji. Wypełnione zaproszenia będzie można wrzucić do specjalnej skrzynki, przy ołtarzu głównym, od przyszłej niedzieli do 26 grudnia. Prosimy wrzucać same zaproszenia bez kopert i ofiar. Wzorem ubiegłego roku, w styczniu, będziemy także zapraszać wszystkich na Msze do kościoła w intencji mieszkańców ulic.
 15. Od poniedziałku do kościoła wchodzimy jednym wejściem od Starej Plebanii, natomiast od następnej niedzieli także będzie dostępne wejście główne.
 16. Biuro administracji cmentarza otwarte jest w poniedziałek od 17:00, do 19:00. Kancelaria parafialna jest czynna w tym tygodniu we wtorek od 10:00 do 11:00 i 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.

Pozostali patroni tygodnia:

 • Wtorek św. Andrzej Ap
 • Piątek św. Franciszek Ksawery
 • Sobota św. Barbara

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

W dzisiejszą niedzielę, mieliśmy gościć młodzież z ośrodka dla uzależnionych Anastasis, niestety po wykryciu ogniska koronawirusa, jest to niemożliwe. Dlatego chciejmy teraz wysłuchać przypomnienia wielkiej postaci Wschowy, s. Iwony Król. O s. Iwonie będzie opowiadać p. Jolanta Pawłowska.