1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont wieży.
 2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan oraz chcemy ich wesprzeć ofiarami składanymi do puszek. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych, choćby Caritas.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. Stolica Apostolska, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, rozszerza możliwość ofiarowania 8 odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 5. Spotkanie do bierzmowania grupy starszej w poniedziałek na Mszy o 18:00.
 6. Spotkanie do bierzmowania grupy młodszej ks. Łukasza we wtorek na Mszy o godz. 18.00.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. za tydzień w niedziele na Mszy o godz. 11:30.
 8. Spotkanie dla ministrantów, lektorów i kandydatów w piątek o godz. 16:30 w Farze.
 9. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 10. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulicy 17 pułku Ułanów.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych po 21. roku życia rozpocznie się w Szlichtyngowej 28 listopada na Mszy o godz. 17:00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
 12. We środę obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Jest Ona patronką Zgromadzenia ss. Św. Elżbiety – Elżbietanek, które również w naszym mieście posługują osobom chorym i niepełnosprawnym. Dziękujemy za tą codzienną cichą posługę i życzymy siły, wielu łask Bożych i opieki świętej Patronki.
 13. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Taca przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. Zbiórka do puszek zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu.
 14. Przyszła niedziela to także święto Akcji Katolickiej, której dziękujemy za wierną służbę i pomoc przy naszym kościele.
 15. Jest już nowa księga intencji na przyszły rok 2022.

Pozostali patroni tygodnia:

 • czwartek bł. Karolina Kózka
 • sobota św. Rafał Kalinowski

  Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych oraz zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.