1. Dzisiaj w ramach Niedzieli Adoracyjnej, po każdej Mszy świętej, będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo wypominkowe jest o godz. 17:30, przy ołtarzu Krzyża Świętego.
 3. Stolica Apostolska, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, rozszerza możliwość ofiarowania 8 odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 4. ks. Łukasz, we wtorek, odwiedzi chorych z komunią w domach o zwykłej porze.
 5. We środę obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 6. W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 12:00, pozostałe Msze o 6:30 i 18:00
 7. W sobotę przypada święto Pierwszych Męczenników Polski, Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna, patronów naszej diecezji.
 8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont wieży. Będzie także zbiórka do puszek na wsparcie fundacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 9. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 10. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Ks. Andrzeja Kostki, Okrężna. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zakątek Kamienny.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych po 21. roku życia rozpocznie się w Szlichtyngowej 28 listopada na Mszy o godz. 17:00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
 12. Jest już nowa księga intencji na przyszły rok 2022.

Pozostali patroni tygodnia:

 • środa św. Leon Wielki
 • czwartek św. Marcin z Tours
 • piątek św. Jozafat
 1. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych, zmarłych polecanych w wypominkach, a także, w rok po śmierci, śp. ks. Krzysztofa Maksymowicza.
 2. Kancelaria i biuro czynne o stałej porze.