1. Dziś w całej naszej Ojczyźnie obchodzony jest XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz stypendialny oraz możliwość zakupienia „Papieskiej kremówki”, która jest okolicznościowym ciastem przypominającym nam o św. Janie Pawle II. Można ją nabyć za symboliczną ofiarę 6 zł przy wyjściu z kościoła po Mszy św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Jutro rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na remont Fary. Zebraliśmy 9210 zł. Za tydzień niedziela misyjna, zbiórka do puszek na działalność misyjną Kościoła.
 3. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:15, dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki godz. 16:30.
 4. Dnia 18. października przypada wspomnienie św. Łukasz Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Szpitali i innych ośrodków leczniczych. Jest to także dzień imienin ks. Łukasza – zapraszamy na Msze świętą sprawowaną w jego intencji w środę o godz. 18:00.
 5. W czwartek (19.10.2023r.) spotkanie dla grupy młodszej (klasa VII) przygotowującej się do sakramentu bierzmowanie, kandydaci przychodzą na Msze św. o godz. 18:00.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkanie KSM-u w piątek (20.10.2023r.) po Mszy świętej wieczornej.
 7. W sobotę zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 10:00.
 8. Przy ołtarzu krzyża zostały wyłożone kartki wypominkowe – jak co roku na kartkach zaznaczona jest godzina oraz dzień, w którym będziemy modlić się za zmarłych. Prosimy także o czytelne wypisanie imion na wypominkach. Za złożone ofiary wypominkowe już dziś dziękujemy.
 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości korzystając z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św., a także do uporządkowania cmentarza oraz grobów. Na cmentarzu parafialnym Msza święta oraz procesja za zmarłych rozpocznie się o godz. 10:00.
 10. Biuro Administracji Cmentarza zwraca się z prośbą, aby podczas porządkowania swoich grobów zebrane liście wrzucać do worków z odpadami biodegradowalnymi, a nie do kosza na śmieci.
 11. Informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 22 do 28 października 2023r. Rozpoczęcie na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Koszt 100 zł.
 12. Jest już możliwość zamawiania Intencji Mszalne na rok 2023 – można to uczynić od wtorku w biurze parafialnym.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Działkowa. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców: ul. Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna.
 14. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.