1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczona na remont Fary. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:15,  dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki godz. 16:30.
  2. W przyszłą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie obchodzony będzie XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz stypendialny oraz możliwość zakupienia „Papieskiej kremówki”, która jest okolicznościowym ciastem przypominającym nam o św. Janie Pawle II. Można ją nabyć za symboliczną ofiarę 6 zł przy wyjściu z kościoła po Mszy św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
  3. W sobotę zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 10:00 . W tym dniu przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  5. Informujemy osoby zainteresowane, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 22 do 28 października 2023r. Rozpoczęcie na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Koszt 100 zł.
  6. Wspólnota mężczyzna zaprasza wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy w sobotę (14.10.2023r.) o godz. 17:15.
  7. Od dziś przy ołtarzu krzyża zostały wyłożone kartki wypominkowe – jak co roku na kartkach zaznaczona jest godzina oraz dzień, w którym będziemy modlić się za zmarłych. Prosimy także o czytelne wypisanie imion na wypominkach. Za złożone ofiary wypominkowe już dziś dziękujemy.
  8. Biuro Administracji Cmentarza zwraca się z prośbą, aby podczas porządkowania swoich grób zebrane liście wrzucać do worków z odpadami biodegradowalnymi, a nie do kosza na śmieci.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Kopernika, Gospody pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców: ul. Działkowa.
  10. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł oraz Gość Extra w cenie 14 zł.