1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na remont Fary.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:15. Jak co roku zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do prowadzenia rozważań różańcowych możliwość zapisu w zakrystii. Różaniec dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki godz. 16:30.
 3. Związek Piłsudczyków Polskich oddział Królewska Wschowa pragnie uczcić pamięć oraz zasługi dla Kościoła i świata św. Jan Pawła II. W imieniu Stowarzyszenia pragniemy zaprosić wszystkich parafian na uroczystości odsłonięcia i poświecenia tablicy ku czci Papieża Polaka w przyszłą niedzielę na godz. 12:00.
 4. Jako wspólnota parafii planujemy podjąć różne działania prowadzące w kierunku rozbudzenia kultu Eucharystycznego. Chętnych, którzy pragną się włączyć w to działo, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 12 października po Mszy wieczornej do salki w Domu Katechetycznym.
 5. We wtorek 11.10.2022r. na Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania – grupa ks. Łukasz.
 6. W przyszłą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła. Ponadto, po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupić „Papieską kremówkę”, która jest okolicznościowym ciasteczkiem przypominającym nam o radości i entuzjazmu naszego Świętego Papieża. Parafialny Zespół Caritas zachęca by tego dnia w każdej rodzinie do wspólnej kawy dołączyć „Papieską kremówkę”. Można ja nabyć za ofiarę 5 zł lub więcej, wg. uznania a kto bardzo zapragnie otrzyma także bez ofiary.
 7. Jest już możliwość zamawiania Intencji Mszalne na rok 2023.
 8. Informujemy osoby zainteresowane że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 do 29 października 2022r. Rozpoczęcie na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Dzielaka który w ramach kazania przybliżył nam postać Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza. Zachęcamy również do zapoznania się z wystawą oraz informujemy o możliwości nabycia książek i innych materiałów przy wyjściu głównym z kościoła.
 10. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 11. Od przyszłej niedzieli przy ołtarzu krzyża zostaną wyłożone kartki wypominkowe jak co roku na kartkach zaznaczona jest godzina oraz dzień w którym będziemy modlić się za zmarłych. Prosimy także o czytelne wypisanie imion na wypominkach w mianowniku.
 12. Centrum Kultury i Rekreacji informuje, że dnia 16.10.2022r. o godz. 16:00 zostanie wyświetlony film „Medjugorje” Bilety można zakupić on-line w serwisie kupbilecik.pl oraz w sekretariacie CKiR. Szczegóły na plakacie.
 13. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł oraz Gość EXTRA w cenie 12 zł.

Patroni tygodnia:

 • Czwartek: bł. Honorata Koźmińskiego
 • sobotę: św. Teresy od Jezusa

Biuro Administracji Cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz 16:00 do 17:00 w sobotę od 9:00 do 10:00.