1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziękujemy za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na remont Fary. Zebraliśmy 7825 zł. Za tydzień niedziela misyjna, taca przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
 2. Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzony jest XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Dziś zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Ponadto, po Mszy św. możliwość zakupienia „Papieskiej kremówki”, która jest okolicznościowym ciasteczkiem przypominającym nam o radości i entuzjazmu naszego Świętego Papieża. Można ją nabyć za ofiarę 5 zł lub więcej, wg. uznania. Przy drzwiach kościoła. Zachęcamy by tego dnia w każdej rodzinie do wspólnej kawy dołączyć „Papieską kremówkę”.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:15. Jak co roku zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do prowadzenia rozważań możliwość zapisu w zakrystii. Różaniec dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki godz. 16:30.
 4. Dziękujemy członkom Związku Piłsudczyków Polskich oddział Królewska Wschowa za udział w uroczystości odsłonięcia i poświecenia tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II oraz za jej ufundowanie.
 5. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Szpitali i innych ośrodków leczniczych. Jest to także dzień imienin ks. Łukasza. Zapraszamy we wtorek na godz. 18:00 na Msze św. w jego intencji.
 6. W sobotę spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 11:00 w kościele. Zapraszamy chętnych chłopców.
 7. Jest już możliwość zamawiania Intencji Mszalne na rok 2023.
 8. Informujemy że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 do 29 października 2022r. Rozpoczęcie na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Od dziś przy ołtarzu krzyża zostaną wyłożone kartki wypominkowe jak co roku na kartkach zaznaczona jest godzina oraz dzień w którym będziemy modlić się za zmarłych. Prosimy także o czytelne wypisanie imion na wypominkach. Za złożone ofiary wypominkowe już dziś dziękujemy.
 10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości korzystając z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św., a także do uporządkowania cmentarza oraz grobów.
 11. Biuro Administracji Cmentarza zwraca się z prośbą, aby podczas porządkowania swoich grób zebrane liście wrzucać do worków z odpadami biodegradowalnymi, a nie do kosza na śmieci. Prosimy także, aby nie stawiać pod krzyżem wieńców, które pozostały z pogrzebów.
 12. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Ogrodowa domki i al. Konstytucji 3-go maja .
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł oraz Gość EXTRA w cenie 12 zł.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek: św. Ignacego Antiocheńskiego
 • Wtorek: św. Łukasza
 • Czwartek: św. Jana Kantego
 • Sobota: św. Jana Pawła II

Biuro Administracji Cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 po południu od 16:00 do 17:00 w sobotę od 9:00 do 10:00.

Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, siostrzeńców czy dalekich krewnych) lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Transakcje należy zawierać w siedzibie firmy. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.