Informacje związane z najnowszą sytuacją epidemiczną:

Wszyscy wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz dystansu społecznego.

Do Komunii świętej, w wypadku kiedy udziela jej jeden kapłan, ustawiają się najpierw (bezpośrednio po słowach Panie nie jestem godzien) osoby przyjmujące Eucharystię na rękę, tzn. wyciągnięta lewa dłoń, a prawa ją podtrzymująca, następnie do Komunii podchodzą osoby przyjmujące Eucharystię do ust. Natomiast kiedy Komunii udziela więcej kapłanów jeden z nich udziela Komunii tylko „na rękę”. Na czas przyjmowania Komunii należy bezwzględnie ściągnąć maseczkę, lub przyłbicę.
Kapłani udzielają Komunii w maseczkach.
W świątyni obowiązuje limit 1 osoby na 4 m2 powierzchni czyli ok 250 osób w naszym kościele. Zachęcamy, aby przychodzić na Msze w różnych godzinach, szczególnie na Msze o 7:00, 8:30, 13:00 i 18:00.
Osoby starsze, chore, a przede wszystkim pozostające w kwarantannie i izolacji prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie w Mszach poprzez różne media. W razie konieczności ks. Proboszcz może udzielić dyspensy – prosimy o kontakt telefoniczny.
Konferencje chrzcielne będą organizowane indywidualnie dla zainteresowanych osób.
Do czasu wprowadzenia czerwonej strefy dzieci do Pierwszej Komunii i młodzież do bierzmowania przygotowuje się w sposób normalny. Dzieci i młodzież  pozostające w kwarantannie lub izolacji mają zakaz przychodzenia na Msze święte do czasu ustania izolacji.
Informacje mogą ulec zmianie z dnia na dzień!

  1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń w całym kraju, przypominamy obowiązku zakrywania ust i nosa!!!! Prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych, zachowywania bezpiecznej odległości w kościele oraz przy podchodzeniu do komunii świętej. Na stronie parafialnej i w gablocie będą umieszczane wszystkie aktualne przepisy liturgiczne.
  2. Dyspensa bpa ordynariusza. W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. strefie czerwonejw okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.
    Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
    Dziękując Duszpasterzom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim za codzienny wysiłek budowania wspólnoty Kościoła w trudnych czasach epidemii, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień.
    Ogarniam wszystkich moją modlitwą i z serca b ł o g o s ł a w i ę.  + Tadeusz Lityński
  3. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary w zeszłą niedzielę zebrano 6110,60 zł. Oraz na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1121,40 zł.
  4. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.
  5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność misyjną kościoła. Na Mszy o 11:30, błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci, które wrócą z kwarantanny, będą miały indywidualnie pobłogosławione różańce po Mszy dziecięcej.
  6. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele, zapraszamy na nabożeństwa:
  • Młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:15.
  • Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30
  1. Trwa nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w intencji o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w tych dniach będą rozpatrywać czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem. Nowenna potrwa do 21 października.
  2. Przy ołtarzu krzyża zostały wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartkach są podane daty i godziny na których czytane będą wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Wypominki wraz z ofiarą można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej.
  3. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – kierując się dobrem obywateli oraz zaleceniem, aby nie prowadzić zgromadzeń, odwołujemy Msze na cmentarzach Wschowy. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w Mszach, które są odprawiane jak w każdą niedziele, w naszych kościołach.
  4. Jest już nowa książka intencji na przyszły rok.
  5. Kurs małżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 25 października na Mszy o 18:00, nauki potrwają do 31 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy Działkowej.
  7. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Patroni tygodnia:

  • Poniedziałek bł. ks. Jerzy Popiełuszko
  • Wtorek św. Jan Kanty
  • Czwartek Św. Jan Paweł II

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

 Komunikat w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia
Drodzy Diecezjanie, Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia,
w dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Każdy z nas wie, że choroba jest najtrudniejszym doświadczeniem człowieka i jednym z głównych źródeł ludzkiego cierpienia. W dobie pandemii koronawirusa wyraźniej dostrzegamy jak bardzo potrzebujemy braterstwa i przyjaźni społecznej, by na wzór św. Franciszka kochać „swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim”.
Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.
+ Tadeusz Lityński