1. Dziś XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W przyszłym tygodniu taca przeznaczona jest na remont Fary.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Rafała Michałowskiego, który od dnia 30. sierpnia 2023r. pełni posługę wikariusza w naszej parafii. Życzymy owocnego czasu posługi i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo św. Stanisława Bpa i M. naszego patrona.  
 3. W poniedziałek o godz. 8:00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olimpijczyków Polskich oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasz Zana. W tym dniu przypada uroczystość BŁOGOSŁAWIONEJ MARYI DZIEWICY ZE WSCHOWY – PATRONKI MIASTA zapraszamy również na Msze św. o godz. 6:30 i 18:00. Po wieczornej Eucharystii wystawianie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa jako wyraz naszego uwielbianie dla Marki Bożej Patronki naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 – modlitwa w intencji powołań Kapłańskich i Zakonnych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża w salkach parafialnych.
 6. W piątek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – święto. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 17:00  w salkach parafialnych.
 7. W sobotę Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim – święto dla diecezji.
 8. Zapraszamy w piątek na Msze św. o godz. 18:00 w intencji: O dar beatyfikacji Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Za osoby zaangażowane w proce procesu oraz we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Służebnicy Bożej.
 9. Dnia 06. września o godz. 19:00 w kinie CKR zostanie wyświetlony film „Ulmowie błogosławiona rodzina”. Bilety można nabyć online kupbilecik.pl lub w sekretariacie CKR – bilet normalny 20 zł, ulgowy 18 zł.  
 10. Dnia 08. września o godz. 10:00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na wernisaż wystawy „Czas beztroski i szczęścia – Ulnowie” Historia niezwykłej rodziny, która okazał pomoc Żydom w czasie wojny. Wystawę można obejrzeć do 14. września 2023r.
 11. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw organizuje na terenie parafii św. Jadwigi we Wschowie zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Jego utylizacja pomaga w gromadzeniu środków finansowych – które wspierają projekty misyjne. Zbiórka trwa do 06. września 2023r. do godz. 15:00.
 12. Wspólnota mężczyzna zaprasza i zachęca wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy  w Farze w sobotę (09.09.2023r.) o godz. 19:00.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Ks. A. Kostki, Okrężna. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Daszyńskiego, Kamienna, Zak. Kamienny.
 14. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.