1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym siedemnasta niedziela w ciągu roku. 
 2. W tym tygodniu, w naszej diecezji, wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę: 31 lipca z Gorzowa Wlkp., natomiast 2 sierpnia z Zielonej Góry i Głogowa. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
 3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. Są to imieniny ks. Alka. Z racji wakacji, Msza św. imieninowa zostanie odprawiona w przyszłą niedziele o godz. 19.00.
 4. We wtorek, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecamy w modlitwie. Jutro rozpoczynamy także miesiąc trzeźwości.
 5. We środę, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 6. W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.
 7. W piątek, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czawartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania na godz. 17:30.
 9. W piątek, Msza Święta wotywna o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17:30.
 10. W sobotę, Msza św. Wynagradzająca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmiana Tajemnic Różańcowych o 11:00.
 11. W sobotę ks. Łukasz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną o stałej porze, natomiast ks. Alek odwiedzi chorych po umówieniu telefonicznym.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z  ul. Lipowa i Matejki. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w piątek od 18:30 zapraszamy parafian z ulic: Pl. Farny, Rzeźnicka, Rynek, pl. Zamkowy, Ratuszowa.
 13. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej! Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W czasie wakacji:

Msza święta w Niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.

Cały Lipiec i Sierpień biuro administracji cmentarza jest nieczynne.

Kancelaria parafialna czynna:

we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz 16:00 do 17:00

w sobotę –  nieczynna.