1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę które są przeznaczone na remont Fary.
  2. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu następuje zmiana Niedzielnej Mszy świętej wieczornej z 18:00 na 19:00. Pozostałe godziny bez zmian. Podczas urlopów i wakacji zwróćmy uwagę na strój w miejscach kultu religijnego – niech będzie godny tego miejsca, pamiętajmy także o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  3. Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i życzliwość w organizacji miejsc noclegowych dla Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników.
  4. Wszystkim parafianom którzy zaangażowali się podczas obecności w naszej parafii Rowerowej Pielgrzymki z Rzepina. Dziękuje za przygotowanie posiłku, za upieczone najsmakowitsze ciasta, za smaczne kotlety, przepyszne sałatki czy jakikolwiek przysmaki – bardzo mocno dziękuje.  Parafialnemu Zespołowi Caritas – za kanapki oraz wydanie posiłku, a także za przygotowanie salek parafialnych z całego serca dziękuje. Chciałbym również podziękować Panu Dyrektorowi Piotrowi Wielend oraz pracownikom I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie za udostępnienie miejsc noclegowych.
  5. Dnia 11 lipca 2023r. obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – Jest to 80-ta rocznica rzezi wołyńskiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza kresowiaków, uczestników oraz potomków tamtych wydarzeń  na godz. 12:00 do FARY na Mszę świętą. Po Eucharystii złożymy wieńce przy pomniku znajdującym się na Zielonym Rynku. W imieniu Starosty Wschowskiego zapraszamy sztandary szkół oraz instytucji rządowych i pozarządowych, a zwłaszcza stowarzyszenia związanymi z kresami. 
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Konopnickiej. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna.
  7. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Biuro Administracji Cmentarza w lipcu oraz sierpniu będzie nieczynne. Wszelkie formalności prosimy załatwiać w trakcie urzędowania kancelarii.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

wtorek: 16:00 –  17:00

sobota: 9:00 – 10:00