1. Rozpoczął się okres wakacji i wypoczynku. Zadbajmy o to by w tym okresie, był także czas na modlitwę i Niedzielną Eucharystię. Zwracamy uwagę na zachowywanie przepisów drogowych szczególnie o ograniczeniach prędkości i o to by nie prowadzić samochodów pod wpływem środków odurzających. Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!
 2. Zmiany w parafii na czas wakacji:
 • cały lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od 16:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00.
 • Msza święta w Niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.
 1. W zeszły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz koncert Jedno miasto w jednym Duchu. Dziękujemy wiernym naszych Wschowskich parafii za liczne przybycie, danie świadectwa wiary i zaangażowanie w te wydarzenia: Braciom i Siostrom zakonnym, ministrantom i lektorom, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, naszej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, Wschowskiemu Centrum Kultury i Rekreacji, przygotowującym i niosącym figury, chorągwie i feretrony, katechetom, Kołu Łowieckiemu, Strażakom, Policji, Straży Miejskiej, piekącym placki i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu Bożego Ciała. Zdjęcia z procesji można znaleźć min. na stronie naszej parafii.
 2. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół Fary codziennie po Mszy wieczornej, a dzisiaj na Mszy o 10:00.
  Do przyszłej niedzieli trwają nabożeństwa czerwcowe, codzienne po Mszy wieczornej, w niedziele po Mszy o godz. 10:00.
 3. Dziękujemy także za wczorajszą pieszą pielgrzymkę do Wielenia. Dziękujemy wszystkim wiernym za piękne świadectwo oraz zaangażowanym w szczególności rodzinie Walner i Maciejowi Grys oraz Piekarni Gierczak.
 4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy Bogu, za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
 7. 2 lipca wyrusza 36 piesza pielgrzymka organizowana przez duszpasterstwo rolników. Pielgrzymi będą nocować we Wschowie 3/4 lipca. W zakrystii można zapisywać chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg. Przy wyjściach można zabrać karty duchowego pielgrzymowania, duchowi pielgrzymi mogą zostawić swój adres na kartach przy gazetach. Spotkanie organizacyjne dla pieszych pielgrzymów w piątek o 19:00 we Farze.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ulic Bema, Kościelna, Zielony Rynek. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulicy ks. Kostki nr-y od 1 do 20.
 9. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.