Uwaga! Pielgrzymka piesza do Wielenia wychodzi
w sobotę – 22. czerwca – o godz.: 13:00
spod naszej Fary.

 1. W dzisiejszą uroczystość oddajemy cześć Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Zapraszamy, o godz. 13:00, na uroczystość patronalną do kościoła Trójcy Świętej przy pl. Kosynierów. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Dzisiaj rocznica święceń ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego, którego polecamy w naszych modlitwach.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary zebrano 6345,40 zł.
  Po Mszy zbiórka do puszek na organizację inicjatywy „Jedno miasto…”.
 3. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codzienne po Mszy wieczornej,
  w niedziele po Mszy o godz. 10:00.
 4. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, oddamy cześć i uwielbimy Jezusa obecnego pod postaciami eucharystycznymi.
  Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i o 18:00. Po Sumie, ok. godz.: 10:40 z Fary wyjdzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicami naszego miasta. Trasa procesji: Rzeźnicka, Rynek, Kilińskiego, Bohaterów Westerplatte, Niepodległości, Kościuszki, Pusta, kościół św. Jadwigi. Nasza Parafia ubiera ołtarze przy Rynku (na scenie) oraz przy CKiR. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych. W środę i czwartek rano można przynosić do Fary kwiaty na ołtarze i płatki kwiatów dla dziewczynek. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy, jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o 17:00 przy Farze.
 5. Tego samego dnia zapraszamy na koncert „Jedno miasto w jednych Duchu” na naszym Rynku od godz. 15:00. O godz.: 18:00 koncert „Arki Noego”. Przy wyjściach można zabrać gazetki mówiące o tym wydarzeniu oraz duszpasterstwie naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Można zgłaszać do zakrystii chęć upieczenia ciasta. Upieczone ciasta można przynosić w środę od 19:00 do Domu Serca przy klasztorze, bądź w Boże Ciało od godz. 7:00 na Rynek do dawnego sklepu rybnego.
 6. Proboszcz udziela w piątek po Bożym Ciele, przebywającym na terenie naszej Parafii, dyspensy od pokarmów mięsnych, polecając w zamian modlitwę w int. papieskich.
 7. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 10:00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej procesja eucharystyczna wokół Fary.
 8. Msza na zakończenie roku szkolnego dla Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum we wtorek o godz. 18:00.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz.: 10:00 do wspólnej modlitwy w int. ks. Pawła z racji przypadających za tydzień jego imienin.
 10. Od przyszłej niedzieli w naszej Parafii będzie obowiązywał wakacyjny plan nabożeństw i pracy naszej kancelarii: msza wieczorna w niedziele będzie o godz.: 19:00 (zamiast o godz.: 18:00) – pozostałe nabożeństwa bez zmian. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko we wtorki od 16:00 do 17:00 i w soboty od 9:00 do 10:00!
 11. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Częstochowy w ramach inicjatywy „Oblężenie Jasnej Góry” wyjazd 22 czerwca z klasztoru, zapisy do środy 19 czerwca w klasztorze.
 12. W piątek 21 czerwca o godz.7.00, organizowana jest pielgrzymka powołaniowa do Rokitna. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z parafią Lgiń.
 13. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wielenia 22 czerwca, zapisy
  u P. Walnera na ul. Ks. Kostki, lub u ks. Pawła. Wyjście o godz. 14:00, Msza święta o godz. 19:00. Koszt uczestnictwa to dobrowolna ofiara na ubezpieczenie oraz poczęstunek.
 14. 2 lipca wyrusza piesza pielgrzymka z Otynia. Wzorem lat ubiegłych organizujemy grupę pielgrzymkową ze Wschowy – informacje, zapisy u ks. Pawła przewodnika. Nocleg pielgrzymów we Wschowie będzie z 3 na 4 lipca br. Zapisy na nocleg od przyszłej niedzieli. Można włączyć się w pomoc w organizacji pielgrzymki, np. przez zakup wody, leków, artykułów spożywczych – chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Lipowej, pl. Zamkowego, Rzeźnickiej. W piątek po Mszy wieczornej prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulic: Bema, Kościelna, Zielony Rynek.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowa gazeta ChiT – Chrystus i Ty w cenie 2 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek św. br. Albert Chmielowski zak.
 • We wtorek NMP z Rokitna patronka naszej diecezji
 • W piątek św. Alojzy Gonzaga zak.

Trójcy Przenajświętszej oraz wstawiennictwu świętych patronów polecamy Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów.