1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
  2. W poniedziałek Narodzenie św. Jana Chrzciciela – uroczystość. Msze święte o godz. 6:30 i 18:00 – taca w tym dniu przeznaczona na utrzymanie parafii.
  3. W sobotę (29 czerwca) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Papieża. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00.
  4. INOFRMUJEMY, ŻE OD DNIA 1. LIPCA 2024r. NIE BĘDĄ SPRAWOANE MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIELE TRÓJCY ŚWIETEJ.
  5. Zapraszamy do udziału w 41. pieszej pielgrzymce Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Nocleg we Wschowie w dniach 3. – 4. lipca 2024r. Zapisany osób chętnych na pielgrzymkę oraz tych którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów w zakrystii – prosimy o przekazanie również informacji, że któraś z rodzin zaprosiła już pielgrzymów z ubiegłych lat.
  6. Zawracamy się z ogromna prośbą o pomoc w organizacji posiłków dla pielgrzymów ze Szczecina 5. lipca  (kiełbasa, chleb) oraz pielgrzymów z Rzepina z 6. na 7. lipca (obiadokolacja oraz śniadanie) o możliwość zaangażowania się oraz pomoc bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Produkty żywnościowe prosimy, aby dostarczyć w czwartek (04. lipca) po Mszy św. wieczornej około godz. 18:30 do salek parafialnych. Wszyscy chętni którzy pragną wesprzeć materialnie organizację i gościnę pielgrzymów za tydzień po Mszach świętych zostanie zorganizowana zbiórka do puszek.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Przyczyny Dolnej. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Kolejowa, Towarowa, al. PCK.
  8. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
  9. Biuro Radia Maryja przy Bazylice św. Mikołaja w Lesznie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy e dniu 14.07.2024r. Zapisy i informację w godzinach urzędowana Biura oraz pod numerem telefonu: 887 227 141.
  10. Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny składają podziękowania za udział, pomoc i ofiarność. Na dom Samotnej Matki w Żarach zebraliśmy kwotę 3930 zł za co serdecznie dziękujemy.
  11. Opust ku czci Matki Bożej Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników. W tym roku czas Odpustu trwa od 29 czerwca do 7 lipca 2024r. Informacje na plakacie.