1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziś rocznica sakry biskupiej Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o nim w modlitwie. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary, zebraliśmy: 8745 zł
 3. We Wtorek (18.06.) NJŚWIĘTSZEJ MARYII PANNY z ROKITNA, GŁOWNEJ PATRONIK DIECEZJI – uroczystość.
 4. W środę (19.06.2024r.) o godz. 8:00 zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich oraz Szkoły Ponadpodstawowej im. Tomasza Zana na Msze św. która zakończy rok szkolno-katechetyczny w naszej parafii.
 5. Dnia 22.06.2024r. (sobota) w Farze o godz. 10:00 zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
 6. INOFRMUJEMY, ŻE OD DNIA 7. LIPCA 2024R. NIE BĘDĄ SPRAWOANE MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIELE TRÓJCY ŚWIETEJ.
 7. Zapraszamy do udziału w 41. pieszej pielgrzymce Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Wyruszenie już 1 lipca z Otynia do Klenicy. Natomiast 2. lipca z Klenicy do Sławy, Msza Święta w Klenicy będzie o godz. 7:00. 3. lipca Sława-Wschowa; nocleg we Wschowie w dniach 3. – 4. lipca 2023r. Zapisany osób chętnych na pielgrzymkę oraz tych którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów w zakrystii – prosimy o przekazanie również informacji, że któraś z rodzin zaprosiła już pielgrzymów z ubiegłych lat.
 8. Zawracamy się z ogromna prośbą o pomoc w organizacji posiłków dla pielgrzymów ze Szczecina 5. lipca  (kiełbasa, chleb) oraz pielgrzymów z Rzepina z 6. na 7. lipca (obiadokolacja oraz śniadanie) o możliwość zaangażowania się oraz pomoc bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Wszyscy chętni którzy pragną wesprzeć materialnie organizację i gościnę  pielgrzymów za dwa tygodnie po Mszach świętych zostanie zorganizowana zbiórka do puszek.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Ogińskiego, Osadnicza, 55 PPP. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców Przyczyny Dolnej.
 10. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 11. Stowarzyszenie „Katolicka Wschowa”, Akcja Katolicka oraz Księża Proboszczowie wschowskich Parafii serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 15.00 rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego na Placu Farnym. W czasie marszu pragniemy zademonstrować nasze poparcie dla rodziny zbudowanej na małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz postawy otwartości na potomstwo. Prosimy zabrać ze sobą flagi. Zakończenie z modlitwą zawierzenia przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów w Kościele świętej Jadwigi. Po marszu i modlitwie zapraszamy na festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. W czasie festynu odbędzie się zbiórka funduszy na Dom Samotnej Matki w Żarach.
 12. Biuro Radia Maryja przy Bazylice św. Mikołaja w Lesznie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy e dniu 14.07.2024r. Zapisy i informację w godzinach urzędowana Biura oraz pod numerem telefonu: 887 227 141.