1. Dziś VII Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. Zebraliśmy 8120 zł, a na pomoc w Turcji i Syrii 2700 zł.
  2. Rok temu zaczęła się wojna na Ukrainie – tragedia milionów ludzi, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę. W naszej pamięci jest to przede wszystkim rok pomocy – wspieraliśmy                  i nadal wspieramy mieszkańców Ukrainy, którzy przybyli do Polski oraz tych, którzy pozostali w swoim kraju. W rocznicę wybuchu wojny w szczególny sposób chcemy przypominać o solidarności z Ukrainą i wspólnie się modlić. 24 lutego 2023 roku o godz. 17:15 odbędzie się modlitwa o pokój na Ukrainie jako szczególna intencja Drogi Krzyżowej. Do włączenia się w nią zapraszamy wszystkich, a szczególnie gości z Ukrainy. Natomiast w niedzielę 26 lutegobr., po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny.
  3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 11:00, 16:00 i 18:00 – taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitw o ducha pokuty. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które jeśli to będzie możliwe, rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
  4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15 – ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone są na dekorację kościoła. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne: W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, za udział w drodze krzyżowej, za udział w nabożeństwie gorzkich żali, za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji
  7. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego – informacje na stronie parafialnej.
  8. Dnia 18 marca – sobota – Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Polskiego Nazaretu – Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani Haliny Drgas. Tel. 691672444.
  9. Przy wyjściu można nabyć tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.

Biuro Administracji Cmentarza CZYNNE w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

KANCELARIA CZYNNA: we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00  w sobotę: od 9:00 do10:00.

Osoby, które w minionym roku podatkowym posiadają potwierdzenie dokonania przelewu darowizny na funkcjonowanie kościoła, remontu itp., mogą doliczyć kwotę faktycznie przekazanej darowizny, nie więcej jednak niż 6% dochodu/przychodu. Rozliczając się w wersji elektronicznej należy kliknąć w pozycję dodaj lub zmień ulgi, a następnie wybrać pozycję darowizny.

Więcej informacji: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/darowizny-na-kult-religijny