Ogłoszenia parafialne
 1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiaj o 13:00 uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Zapraszamy dzisiaj od godziny 19:30 do 21:00, na Adorację przed koronacją obrazu Matki Bożej Pocieszenia do parafii pw. Królowej Jadwigi. Modlitwie będzie towarzyszył śpiew zespołu Chairete. 
 3. Nabożeństwa majowe w poniedziałek po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17:00. Nabożeństwa czerwcowe będą w tygodniu po zakończonej Mszy świętej (również w Boże Ciało), w niedziele o 17:30.
 4. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem skorzystać z sakr. Pokuty i pojednania.
 5. W najbliższy czwartek, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o ustanie pandemii, o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. W tym roku, nie będzie uroczystej procesji ulicami miasta.

Procesja wokół Fary będzie po Mszach: 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30. Msze święte według porządku niedzielnego, nie ma Mszy w Kościele Trójcy Świętej. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych. Możliwość uzyskania odpustów za uczestnictwo w procesji Eucharystycznej.

 1. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie ks. Biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.
 2. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii – oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę na Mszy o 10:00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej procesja eucharystyczna wokół Fary.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy nabożeństwo w int. nowych powołań. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30, po Mszy nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa. W sobotę Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Zmiana tajemnic różańcowych o 11:00.
 4. Odwiedziny chorych z Komunią świętą: ks. Łukasz w środę, ks. Paweł w sobotę o zwykłej porze.
 5. Za tydzień niedziela Adoracyjna. Zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. Dziękujemy za posprzątanie parafianom z ulic: Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulicy działkowej, w sobotę od 7:00.
 7. Od dzisiaj nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są tylko przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 8. Z radością informujemy o otrzymaniu nowej dotacji i podpisaniu umowy z MKiDN, na I etap remontu wieży. W najbliższych dniach ustawiane będzie rusztowanie, dlatego prosimy wszystkich przechodzących oraz kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętając o incydencie, który był w czasie remontu dachu, przypominamy o zakazie wchodzenia na rusztowania! I etap remontu wieży, dot. strony zachodniej i ma się zakończyć do końca br., związane jest to z koniecznością rozliczenia dotacji do końca roku. Pozostała część będzie remontowana w miarę możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Remont może potrwać nawet kilka lat, dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz modlitwę o szczęśliwy przebieg remontu wieży.
 9. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową.
 10. Patroni tygodnia:
 • Poniedziałek Nawiedzenie NMP
 • Wtorek św. Justyn m.
 • Sobota św. Bonifacy bp i m.