1. Ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 czerwca b r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1013). Rozporządzenie weszło w życie 6 czerwca br. Na jego mocy:

  • do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 (§ 1 pkt 9 lit. n),
  • osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19 są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej (Rozporządzenie RM z dnia 6 maja br., § 3 ust. 2 pkt 14).
  • decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 3. Zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie została odwołana, dlatego ofiary składane do puszek będą przeznaczone na ITF w Zielonej Górze.
 4. W zeszły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy wiernym za liczne przybycie, danie świadectwa wiary i zaangażowanie w te wydarzenia: ministrantom i lektorom, Żywemu Różańcowi, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, przygotowującym i niosącym chorągwie.
 5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w tygodniu po zakończonej Mszy świętej, w następną niedzielę o 17:30.
 6. Procesje eucharystyczne wokół Fary dzisiaj na Mszy o 10:00 oraz od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej wieczornej.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godz. 9:00. Na Mszy także zbiórka kandydatów i ministrantów.
 9. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: grupy starszej z 8 klas SP w środę o 18:00 na Mszy. Grupa młodsza z klas 7 SP będzie miała spotkanie w czwartek na Mszy o 18:00.
 10. Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach odpustu NMP z Rokitna od 14 do 20 lipca, informacje o pielgrzymce w gablotach i na stronie parafii.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy: Działkowej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna, w sobotę od 7:00.
 12. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są tylko przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 13. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 14. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na remont Fary.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek św. Jadwiga Królowa patronka sąsiedniej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Odpust
w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie
14-20 czerwca 2021 r.

 „Zrodzeni do żywej nadziei” (por. 1P 1,3)

Poniedziałek, 14 czerwca

11:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia Msza św. z udziałem Apostolatu Trzeźwości.

Wtorek, 15 czerwca

11:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia Msza św. z udziałem osób posługujących w parafiach: zakrystianów, organistów i innych.

Środa, 16 czerwca

 10:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia Msza św. w intencji chorych i cierpiących oraz służby zdrowia pod przew. ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza Służby Zdrowia

 Czwartek, 17 czerwca

11:00 Msza św. z udziałem leśników pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, krajowego duszpasterza leśników

 Piątek, 18 czerwca – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna

11:00 Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu Rokitno

21:30 Diecezjalne Dni Młodzieży Czuwanie modlitewne liderów grup młodzieżowych (do 6:30)

Sobota, 19 czerwca

 11:00 Msza św. z udziałem doradców życia rodzinnego

12:30 Diecezjalne Dni Młodzieży Msza św. pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego

Niedziela, 20 czerwca – Obchody centralne

11:00 Modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi

12:00 Suma odpustowa na placu przed bazyliką  pod przew. i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja: TVP 3 Gorzów Wielkopolski

 • Po Mszy poczęstunek dla pielgrzymów

 ***

 Codziennie w Rokitnie:
Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00
18:00 Msza św. (we wtorek i czwartek z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przew. bpa Stefana Regmunta)
20:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
21:00 Apel Maryjny (od poniedziałku do czwartku z Nowenną do MB Rokitniańskiej)