1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na remont Fary. Po Mszach zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Na Mszy dla dzieci o 11:30 błogosławieństwo medalików dzieci pierwszokomunijnych. Dzisiaj w kościele Trójcy Świętej od 12:00 do 13:00 godzina łaski.
 3. Zapraszamy na Msze poranne o NMP – Msze Roratnie
 4. Dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30
 5. Dorosłych w soboty o 6:30
 6. PZC przy wyjściach z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 6 zł, duże 13 zł. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny oraz gwiazdki zrobione na szydełku. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym parafianom.
 7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej.
 8. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania we wtorek na Mszy wieczornej.
 9. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego samego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku.
 10. W odpowiedzi na apel jaki przedstawił bp Wiesław Śmigiel Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP zachęcamy wszystkie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do trwania w nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie przez przyczynę Niepokalanej wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli krucjatę modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękujemy za ich modlitewne wsparcie i dziś tak bardzo potrzebne świadectwo obrony życia.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulic Zielony Rynek, Zielona, Czarna. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej prosimy mieszkańców ulic Kasztanowej, Ogrodowej domki.
 12. W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe które potrwają do środy. Prowadzi je o. Stanisław Demski Redemptorysta. To także dzień solidarności z kapłanami seniorami, taca przeznaczona na utrzymanie domu księży emerytów w Zielonej Górze.
 13. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli 5zł i Gościa Niedzielnego 6 zł.  
 14. Patroni tego tygodnia:
  Czwartek MB z Guadalupe
  Piątek św. Łucja dz. i m.
  Sobota św. Jan od Krzyża.
  Wszystkich Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.