1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. W Adwencie do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
 2. Od poniedziałku do soboty o godz. 6:30, sprawować będziemy Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty dla dzieci są od poniedziałku do piątku, natomiast dorośli ze specjalnym kazaniem mają w soboty. Lampiony i różne dekoracje oraz pamiątki można nabyć w naszej księgarni św. Antoniego – Weritasie, na ul. Powstańców Wlkp.
 3. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia od przyszłej niedzieli w naszym kościele. Koszt małej świecy to 6 zł. dużej 15 zł.
 4. PZC informuje, że ze sprzedaży zeszłorocznych świec Caritas, dofinansowano wyjazd dzieci na diecezjalny dzień dziecka w Rokitnie. W tym roku wraz ze świecami rozprowadzane będzie sianko na stół wigilijny oraz gwiazdki zrobione na szydełku. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym parafianom.
 5. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 6. W dzisiaj w CKiR wyświetlony zostanie film o św. o. Pio.
 7. Koło przyjaciół Radia Maryja oraz Katolicka Wschowa zapraszają 7 grudnia na jednodniową pielgrzymkę do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja – informacje na plakacie.
 8. W poniedziałek spotkanie Duszp. Nauczycieli o godz. 19:00.
 9. We wtorek, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.
 10. W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Polecamy także wszystkich pracujących w kopalniach i hutach.
 11. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek Adoracja, nabożeństwo i Msza w intencji nowych powołań od 17:30 spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy wieczornej. W piątek spowiedź od 17:00, nabożeństwo wynagradzające za grzechy po Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 11:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. Wieczorem w Grodowcu adwentowy wieczór młodych.
 12. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary, będzie także zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. Za tydzień na Mszy o 11:30 błogosławieństwo medalików dzieci pierwszokomunijnych.
 14. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej parafii 15 grudnia.
 15. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulic Lipowa, Matejki, Rzeźnicka. O sprzątanie kościoła w piątek po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulic Zielony Rynek, Zielona, Czarna.
 16. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli 5zł i Gościa Niedzielnego 6 zł.  
 17. W związku z wykryciem, na naszym terenie, groźnego dla zwierząt (dzików i świń) wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń, informujemy o zakazie wchodzenia do lasów aż do odwołania! Wszystkie padłe zwierzęta należy zgłaszać do odpowiednich służb min. policji. Wszystkim hodowcom świń przypominamy o bezwzględnym nakazie przestrzegania zasad bioasekuracji.
 18. Wspominamy w tym tygodniu:
  We wtorek św. Franciszka Ksawerego
  W piątek św. Mikołaja bpa
  W sobotę św. Ambrożego bpa i DK
  Pozdrawiamy wszystkich Parafian, przybyłych Gości, Jubilatom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.