Drodzy parafianie,
W tym trudnym dla nas wszystkich doświadczeniu spowodowanym pandemią pragniemy zapewnić o naszej modlitewnej pamięci za wszystkich, którzy łączą się z nami duchowo na różne sposoby. Pomimo niepokojów, obaw o życie, niech w nas zwycięża Chrystusowa moc, dobro, pokój, radość i wiara w zwycięstwo Bożej Mądrości i Miłości, która się narodziła w stajence betlejemskiej przed wiekami,  dla naszego zbawienia.
Trwajmy zjednoczeni w modlitwie poprzez  kościół domowy z kościołem powszechnym, który nas w przedziwny sposób łączy w sakramentalnych znakach. One są dla nas przedsmakiem rzeczywistości nieba, do którego pielgrzymujemy. Dla wielu naszych parafian ta ziemska pielgrzymka  się zakończyła. Zachowujemy ich w  wdzięcznej pamięci wypraszając im przez Miłosierdzie Boże dar Nieba.
Obchodząc pamiątkę Narodzin Odkupiciela życzymy z głębi serca (mimo wszystko), rodzinnych i radosnych obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Niech Książe Pokoju ukoi wasze skołatane serca, napełni Was mocą z wysoka dając nadzieję i miłość, która poprzez wiarę niech się realizuje w nadchodzącym Nowym Roku. Dziękujemy Wam Siostry i Bracia za wszelką życzliwość, za waszą ofiarność i dbałość o Dom Pański, który pięknieje z roku na rok, a my w nim tworzymy wspólnotę parafialną. Niech Bóg nagrodzi licznymi łaskami i darzy swoim błogosławieństwem wszystkim ludziom dobrej woli.
Wasi Duszpasterze.

  1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
  2. W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
  3. W niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu, Msze Święte według porządku Niedzielnego. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy by w tym dniu przyjść razem z współmałżonkiem i usiąść razem w ławce. Konferencje będzie głosił p. dr hab. Mieczysław Guzewicz. Po Mszach będzie można nabyć jego książkę.
  4. W niedzielę od 19:00 do 21:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach przygotowania do koronacji obrazu MB Pocieszenia we wrześniu 2021 r.
  5. W tym roku liturgicznym, z powodu pandemii, nie planujemy kolędy. Na wyraźną prośbę zainteresowanych będziemy błogosławili tylko nowe lub odnowione mieszkania i domy. W informatorze znajdziemy rozpiskę mieszkańców ulic, których będziemy zapraszali, od 3 stycznia, na Mszę wieczorną w Ich intencji.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wszystkim chętnym parafianom.
  7. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.