1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek od 10:00 do 11:00. Biuro cmentarza jest nieczynne.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na do księży emerytów oraz remont Fary. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4462,60 zł, na Pomoc Kościołowi w potrzebie 1115,50 zł. Dziękujemy dzisiaj Bogu i wszystkim ludziom zaangażowanym w dzieło odrestaurowania ołtarza głównego, Niech Bóg szczodrze wynagrodzi za wszelką pomoc i zaangażowanie.
 2. Zapraszamy na roraty:
 • poniedziałek, środa o 18:00
 • wtorek 6:30
 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny i św. Józefa, w których życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Na Mszy o 11:30 przekazanie Światła Pokoju z Betlejem. Okazja do spowiedzi świętej dzisiaj na każdej Mszy Świętej, do środy przed Mszą świętą oraz w czwartek od 8:00 do 9:00.
 2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę po Mszach.
 3. PZC dziękuje za wielką hojność darczyńców zebraliśmy min.: 30 kg cukru, 24 kg makaronu, 19 kg mąki, 18 kg ryżu i kasz, 8 l oleju, dużą ilość słodyczy oraz wiele innych. Dary zostaną rozdysponowane przed świętami.
 4. 24 grudnia dzień imienin bpa seniora Adama Dyczkowskiego. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rano nie ma mszy świętej o 6:30. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
  W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu, Msze Święte według porządku Niedzielnego. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy by w tym dniu przyjść razem z współmałżonkiem i usiąść razem w ławce. Konferencje będzie głosił p. dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 2. W tym roku liturgicznym, z powodu pandemii, nie planujemy kolędy. Na wyraźną prośbę zainteresowanych będziemy błogosławili tylko nowe lub odnowione mieszkania i domy. W informatorze znajdziemy rozpiskę mieszkańców ulic, których będziemy zapraszali, od 3 stycznia, na Mszę wieczorną w Ich intencji.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest wyjątkowo we środę od 19:00 i o to prosimy chętnych parafian.
 4. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł., sianko i kalendarze można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie.

W obecnej sytuacji pandemii korona-wirusa, nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest możliwość zaproszenia kapłana, aby pobłogosławił nowe lub odnowione mieszkanie lub dom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 65 540 21 21.
Jako duszpasterze, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Codziennie w wyznaczonych dniach, zapraszamy mieszkańców ulic, na Mszę wieczorną w Waszej intencji. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy chcieli ofiarować specjalne kolędowe okolicznościowe obrazki.

       Lista ulic z mieszkańcami, których zapraszamy na Msze wieczorne o 18:00.

3.01    Ogrodowa

4.01    Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy

5.01    Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen.
Sikorskiego

7.01    Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

8.01    Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera

11.01   Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa

12.01   ks. A. Kostki, Daszyńskiego

13.01   Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa

14.01   Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

15.01   17 Pułku Ułanów, Działkowa

18.01   Chopina, pl. Ćwiczeń, Krótka, Lwia, Wieniawskiego, Ogińskiego,
Osadnicza

19.01   55 PPP, Kolejowa, Staroleszczyńska, Okrężna, Nowopolna

20.01   Przyczyna Dolna

21.01   Moniuszki, al. PCK

22.01   Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza

25.01   Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury

26.01   Kazimierza Wielkiego

27.01   Konradowska, Przemysłowa