Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią Niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziękujemy za złożone ofiary na remont Fary. Zebraliśmy 7883zł. Dziś święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz WSD w Paradyż.
 2. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni
 3. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc kościołowi w potrzebie natomiast ofiary składane na tace przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 4. W poniedziałek 21.11.2022 po Mszy św. wieczornej spotkanie PZC. Serdecznie zapraszamy chętnych by włączyć się w dzieło niesienia charytatywnej pomocy najuboższym w duchu Ewangelii.
 5. We wtorek 22 listopada o godzinie 18.45 w „Domu Serca” przy klasztorze ojców franciszkanów pan Marek Gadowicz z Instytutu Pamięci Narodowej poprowadzi wykład na temat Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych przybliżeniem postaci naszego wielkiego rodaka.  
 6. W sobotę przypada 37 rocznica śmierci księdza prałata Andrzeja Kostki byłego proboszcza naszej parafii. Msza święta o miłosierdzie Boże będzie sprawowana o godz. 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę kandydaci do bierzmowania (klasa VII) gromadzą się na Mszy św. o godz. 18.00 natomiast po Mszy św. spotkanie formacyjne. Zapraszamy także młodzież z naszych rodzin, chętną do włączenia się w charytatywną pomoc w postaci wolontariatu na rzecz ubogich szczególnie w tym intensywnym czasie przedświątecznym. 
 8. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Patroni tygodnia:

 1. poniedziałek: Ofiarowanie NMP
 2. wtorek: św. Cecylii
 3. czwartek: św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 a w sobotę: od 9:00 do 10:00.