1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 10/11 grudnia. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2.  W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony. W naszym kościele roraty będą odprawiane: Poniedziałek, środa, piątek o 18:00 Wtorek, czwartek, sobota o 6:30
 3. Dziękujemy za ofiary składane na „pomoc Kościołowi w potrzebie”. Do puszek zebrano 1060 zł
 4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17:30 nabożeństwo i Msza w int. nowych powołań. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30, o 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o 11:00 Msza, zmiana tajemnic i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Kapłani odwiedzą chorych w domach w sobotę o zwykłej porze. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z Komunią przed świętami.
 5. Za tydzień, niedziela Adoracyjna – dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.
 6. Do 12 grudnia, przy ołtarzu Krzyża świętego, można składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant (cukier, mąka, ryż, itp.), słodycze oraz środki chemiczne używane w domach. Caritas będzie rozprowadzał także świąteczne pierniki w cenie minimum 5 zł oraz sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Prosimy o zgłoszenie się na wolontariuszy do pomocy w rozprowadzaniu oraz w przygotowaniu paczek oraz ozdób świątecznych.
 7. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki przy wyjściu z kościoła rozprowadza Akcja Katolicka, świece na stół Bożonarodzeniowy będą rozprowadzane przez PZC od przyszłej niedzieli. Duże świece w cenie min. 20 zł, małe 10 zł.
 8. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Lipowa, Matejki.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł.
 10. W naszej parafii tegoroczna wizyty duszpasterska (kolędą) będzie miała dwie formy:
 • Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić naszych parafian z konkretnych ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych.
 • Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu od I Niedzieli Adwentu do świąt Bożego Narodzenia przy Ołtarzu Krzyża są wystawione zaproszenia które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.

Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 a w sobotę: od 9:00 do 10:00.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.