Ogłoszenia parafialne
 1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Zadbajmy o to by w tym czasie była modlitwa i Niedzielna Eucharystia. Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę pomnika – naszego wotum wdzięczności w 100-lecie odzyskania niepodległości. Zebraliśmy 2983 zł.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza święta i nabożeństwo w int. nowych powołań o godz.: 18:00. W piątek możliwość spowiedzi świętej od godz. 17:30. W sobotę ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych o zwykłej porze. Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP połączone ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca w sobotę o godz.: 11:00.
 4. W tym miesiącu nie ma nauk chrzcielnych.
 5. Do końca lipca biuro Administracji Cmentarza będzie nieczynne. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w czwartki od 16:00 do 17:00.
 6. Jutro wyruszy jubileuszowa 35. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników. Pielgrzymi będą nocować we Wschowie z 3. na 4. lipca, w zakrystii można zapisywać chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg. 3 lipca ok. 18:45 pielgrzymi przybędą do Fary skąd zostaną rozlokowani na nocleg, tego dnia o godz. 21:00 zapraszamy do kościoła św. Jadwigi na Apel z pielgrzymami. 4 lipca o 5:00 pielgrzymi wyruszą z Fary w kierunku Góry. Przy wyjściach można zabrać karty duchowego pielgrzymowania, duchowi pielgrzymi mogą zostawić swojej adres w zakrystii. Organizujemy wyjazd po pieszych pielgrzymów do Częstochowy 12. lipca. Wyjazd o godz. 6:00 z Fary, ok 12:30 przywitanie pielgrzymów na wałach. Powrót po Apelu ok 21:30. koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.
 8. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 9. Apostolat Maryjny organizuje wyjazd na Jasną Górę – 28. lipca. Koszt 50zł. Zapisy u p. Poprawy codziennie po mszy wieczornej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli”
  i „Gościa Niedzielnego”.
 11. Dziękujemy za posprzątanie Fary, z wyznaczonych ulic przyszła jedna osoba. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ulic Kilińskiego i Powstańców Wlkp.
 12. Msze święte w okresie wakacji w niedzielę są o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 19:00. W kościele p.w. Trójcy Świętej o godz. 13:00.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
 • We wtorek św. Tomasz Ap.
 • W piątek bł. Maria Teresa Ledóchowska.

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo św. Stanisława BM naszego patrona.