1. W dzisiejszą uroczystość oddajemy cześć Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Zapraszamy, o godz. 16:00, na uroczystość patronalną do kościoła Trójcy Świętej przy pl. Kosynierów. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem
  po pl. Kosynierów.
 2. Za tydzień będziemy obchodzili rocznicę I Komunii Świętej na Mszy o godz. 13:00. Także w niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej
  w Warszawie.
 3. Kończy się miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej, dlatego zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, codziennie do czwartku
  o godz. 17:30.
 4. W naszej parafii 12 czerwca o 17:00, młodzież otrzyma sakrament bierzmowania, dlatego prosimy osoby które zamówiły w ten dzień Mszę Świętą o podejście do zakrystii. Błogosławieństwo krzyży do bierzmowania w przyszłą niedzielę
  o godz. 11:30.
 5. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30, po procesji i o 18:00. O godz. 10:00 w parafii św. Jadwigi, będzie Msza święta, po której zakończeniu ok. 10:40 będzie jedna procesja Eucharystyczna, do czterech ołtarzy, ulicami naszego miasta. Trasa procesji: ul. Zacisze, Wolsztyńska, Niepodległości, Bohaterów Westerplatte, Kilińskiego, Rynek. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych. Nasza parafia ubiera ostatni ołtarz na Rynku. W Boże Ciało od 6:00 można przynosić kwiaty na Rynek lub w środę do Fary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy, jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o 17:00 przy parafii św. Jadwigi.
 6. Tego samego dnia zapraszamy na koncert „Jedno miasto w jednych Duchu” i wydarzenia temu towarzyszące na naszym Rynku od godz. 15:00. Przy wyjściach można zabrać informatory mówiące o tym wydarzeniu. Zapaszmy do włączenia się w tą inicjatywę, chętni do pomocy kontaktują się z ks. Pawłem. Można zgłaszać chęć upieczenia ciasta. Upieczone ciasta można przynosić w środę od 19:00 do Domu Serca przy klasztorze, bądź w Boże Ciało od godz. 7:00 na Rynek do samochodu chłodni.
 7. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę na Mszy o 11:30, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej procesja eucharystyczna wokół Fary.
 8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, we wtorek 20:00, do klasztoru. Adoracja w intencji naszego miasta.
 9. W najbliższą sobotę w parafii p.w. NMP Królowej Polski
  przy pl. Wyszyńskiego w Głogowie odbędzie się konferencja (wyłącznie
  dla osób dorosłych) na temat: Jak rozmawiać z dzieckiem na temat
  czystości? Informacje na plakacie.
 • W pierwszy piątek miesiąca obchodzimy Dzień Dziecka, tego dnia możliwość spowiedzi świętej od godz. 17:00. W sobotę ks. Paweł odwiedzi swoich chorych od 8:30. Nabożeństwo do NMP połączone ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca w sobotę o 11:00.
 1. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Jadwigi od 2 czerwca.
 2. Nauki chrzcielne we wtorek o godz. 19:00.
 3. Trwają prace związane z remontem płotu na cmentarzu parafialnym.
 4. W gablocie został umieszczony projekt pomnika wotum wdzięczności za odzyskanie niepodległości, który zostanie umieszczony na cmentarzu parafialnym na rogu ulic: Spokojnej i Piłsudskiego.
 5. Proboszcz organizuje pielgrzymkę do Wilna, bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli”
  i „Gościa Niedzielnego” – artykuł przygotowaniach do Bożego Ciała we Wschowie.
 7. Dziękujemy jednej Pani z wyznaczonych ulic za posprzątanie Fary. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie: w środę przed Bożym Ciałem chętnych parafian, natomiast w piątek po Mszy wieczornej mieszkańców ulic: Kasztanowej, Czarnej, Podgórnej.
 8. Patroni tego tygodnia:
 • Wtorek św. Urszula Ledóchowska
 • Piątek św. Justyn
 1. Niech Bóg w Trójcy Świętej błogosławi nam oraz wszystkim solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia.