Ogłoszenia parafialne
 1. Z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”
 2. Międzynarodowe święto Caritas. Rozpoczynamy tydzień miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do modlitwy w int. maturzystów, o pomyślne przeprowadzenie i zdanie matur oraz o dobry wybór drogi życiowej.
 4. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny.
 5. Od poniedziałku zostaje zwiększony limit uczestniczących na Mszach świętych: w kościele Farnym 60 osób w kościele Trójcy Świętej 30 osób. Do odwołania został nałożony obowiązek zasłaniania ust i nosa nawet w czasie Mszy świętej! Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo: wszystkie Msze niedzielne, w tygodniu Msze o 18:00. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy niedzielnych w kościele Trójcy Świętej o 13:00.
 6. Codziennie o 20:30, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 7. W najbliższym czasie nie będzie spotkań grup parafialnych oraz nie będzie nauk chrzcielnych.
 8. Kancelaria parafialna jest zawieszona, będą jedynie załatwiane sprawy związane z pogrzebem, w pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Sprawy opłat za cmentarz można załatwiać telefonicznie.
 9. Główne wejście do kościoła będzie otwarte by umożliwić indywidualną adorację.
 10. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy chętnych parafian.
 11. W sobotę dzień modlitw o urodzaje, prosimy Boga o potrzebny deszcz.
 12. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.
 13. Do nabycia są numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Czwartek – św. Wojciech bp i męcz, główny patron Polski, uroczystość
 • Sobota – św. Marek Ew., święto

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, wiele łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.

Słowo na Niedziele Bożego Miłosierdzia KEP – przeczytaj

Homilie: