1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.
 2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska, tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela modlitw za Kierowców.
 3. We środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r.
 4. W czwartek rozpoczynamy Nowennę do św. Stanisława naszego patrona, która przygotowuje nas do odpustu parafialnego. W niedzielę po wszystkich Mszach świętych, a w tygodniu po Mszy wieczornej będziemy modlili się do naszego patrona.
 5. Z racji zwiększenia limitu uczestniczących na Mszach świętych: w kościele Farnym może przebywać 60 osób, w kościele Trójcy Świętej 30 osób. Do odwołania został nałożony obowiązek zasłaniania ust i nosa nawet w czasie Mszy świętej! Prosimy o zachowanie 2 m odległości również w czasie podchodzenia do Komunii świętej. Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo: w niedzielę o 10:00 – sumę, w tygodniu o 18:00.
 6. Codziennie o 20:30, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 7. W najbliższym czasie nie będzie spotkań grup parafialnych oraz nie będzie nauk chrzcielnych.
 8. Kancelaria parafialna jest zawieszona, będą jedynie załatwiane sprawy związane z pogrzebem, w pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Sprawy opłat za cmentarz można załatwiać telefonicznie w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja i Msza w intencji o nowe powołania i za powołanych od 17:30. W piątek Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18:00, po niej nabożeństwo wynagradzające. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi od 17:00. W sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zmiana tajemnic o 11:00. Odwiedziny chorych, po umówieniu telefonicznym, w domach w sobotę o zwykłej porze.
 10. 1-go maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Tego dnia zaczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty po Mszy wieczornej, w niedziele o 17:00.
 11. 2-go maja obchodzimy Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych! Tego samego dnia przypada, przeniesiony z niedzieli, liturgiczny obchód uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. 2 maja obchodzimy imieniny księdza Prałata Zygmunta Zająca, dlatego zapraszamy o 18:00 na Mszę świętą w intencji ks. Prałata. Ks. Prałatowi już dzisiaj składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask.
 12. W przyszłą niedzielę uroczysta celebracja święta konstytucji będzie na Mszy o godz. 10:00, to także dzień modlitw o nowe powołania.
 13. W piątek sprzątanie kościoła jest od godziny 11:00, prosimy o to chętnych parafian.
 14. W zakrystii do nabycia są numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • środa– św. Katarzyna Sieneńska patr. Europy
 • Sobota – św. Atanazy

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, wiele łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.