Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Dzisiaj o 17:00 Gorzkie żale, natomiast o godz. 19:15 Droga krzyżowa ulicami miasta z kościoła św. Jadwigi.
 2. Triduum będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej parafii. Program Triduum, Adoracje, godziny Nabożeństw znajdziemy w informatorze oraz na stronie parafii.
 3. Jałmużnę postną można składać przy ołtarzu głównym.
 4. Sakrament pokuty i pojednania Wielki Poniedziałek i Środę od 17:30 do 18:00, Wielki Piątek 8:00-9:00, 12:00-16:00, 21:00-24:00.
 5. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  Adoracja do 22:00.
 6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Rocznica wyboru Benedykta XVI. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Zapraszamy o 7:00 na celebrację „Ciemnej” Jutrzni. Droga krzyżowa z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy aborcji o godz. 15:00 i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele będzie o godz. 18:00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja do 24:00.
 7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Rozpoczęcie adoracji z jutrznią o 7:00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do Otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 9:00 do 14:30. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 8. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy zabrać ze sobą świece chrzcielne. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21:00.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz.: 6:00, 10:00, 11:30 oraz o 13:00 w kościele Trójcy Świętej.

 • Świece na stół wielkanocny są do nabycia w wyjściach bocznych. Dodatkowo Panie z PZC rozprowadzają bukieciki bukszpanów do dekoracji świątecznych oraz babeczki, dochód przeznaczony na działalność Caritas.
 • Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, złożone ofiary, mieszkańcom którzy przyszli z ulic: Moniuszki, Obrońców Warszawy, 55 PPP. Sprzątanie w Wielki Wtorek ulice Konradowska i Żwirki i Wigury, w Wielką Sobotę prosimy chętnych parafian.
 • Z racji zbliżających się świąt zachęcamy do przyozdobienia krzyży i kapliczek przydrożnych.
 • Nauki chrzcielne w klasztorze. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek przed południem oraz w sobotę od 9 do 10.
 • Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy wszelkie media. Niech dni Triduum Paschalnego będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.