1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Na Mszy o 10:00 przekazanie Światła Pokoju z Betlejem. Okazja do spowiedzi świętej przed świętami dzisiaj na każdej Mszy Świętej i w poniedziałek od godz. 8:00 do 9:00.
 2. Jutro Wigilia a także dzień imienin bpa Adama Dyczkowskiego. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rano nie ma mszy świętej Pasterki o godz. 22:00 i 24:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.

 1. W drugi dzień świąt Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma mszy. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 2. Biskup Tadeusz Lityński zdecydował o podjęciu w diecezji inicjatywy uczczenia 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, którego sukces zadecydował o kształcie odrodzonej w 1918 r. Polski. Z tej ważnej, także dla naszego regionu rocznicy, zadzwonią nasze dzwony – 27 grudnia o godz. 16.40, czyli w godzinę wybuchu powstania.
 3. Przyszła niedziela, to święto Świętej Rodziny z Nazaretu przedostatni dzień roku Msze Święte według porządku Niedzielnego. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy by w tym dniu przyjść razem z współmałżonkiem i usiąść razem w ławce.
 4. W salce przy starej plebanii można nabywać poświęcone opłatki. Są tam także świece na stół wigilijny duże w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł, świece są do nabycia także w księgarni św. Antoniego.
 5. W piątek ks. Proboszcz udziela wszystkim przebywającym na terenie naszej Parafii dyspensy od czwartego przykazania kościelnego (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), polecając w zamian dokonać czynu miłosierdzia i ofiarować modlitwę w intencjach papieskich.
 6. W piątek, w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolędę będziemy rozpoczynamy w piątek o godz.: 15:00, a w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Plan kolędy na ten tydzień:

Piątek – Kilińskiego, Powstańców Wlkp.

Sobota

10:00     Kościelna, Plac Farny, Rzeźnicka, Bema, Plac Zamkowy

14:00     Rynek

 1. Schola dziecięca zaprasza wszystkich dużych i małych, całe rodziny, do wspólnego kolędowania przy żłóbku Jezusa w drugi dzień świąt (środa) o godz.: 16:00.
 2. Biuro cmentarza parafialnego będzie w poniedziałek nieczynne.
 3. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek od 10:00 do 11:00.
 4. Nowa świąteczna prasa katolicka z dodatkami Niedziela 10 zł i Gość Niedzielny 8 zł.
 5. Można zamawiać intencje Mszy świętych.
 6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Kazimierza Wielkiego, Konradowskiej, Przemysłowej. Jutro od godz. 8:30 prosimy o sprzątanie Fary chętnych parafian. W piątek prosimy o posprzątanie mieszkańców ulic: Moniuszki, Bema, Lipowa.
 7. Patroni tego tygodnia:
 • Wtorek – św. Szczepan męcz.
 • Środa – św. Jan Ewangelista
 • Czwartek – święci Młodziankowie męczennicy z Betlejem

Informujemy o zakończeniu i odbiorze inwestycji: Remont dachu kościoła farnego. W związku z powyższym bardzo serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w ten projekt. Na początek panu inż Markowi Kraśnemu za bezinteresowne stworzenie i realizację własnego projektu, panu Inspektorowi nadzoru Mikołajowi Łukańko, pani Halinie Drgas za prowadzenie dokumentacji. Panu posłowi Markowi Astowi za wsparcie. Firmom budowlanym na ręce pana Roberta Nortmana, za terminowe i rzetelne wykonanie zadania.

Cały koszt inwestycji to kwota ponad 801 tysięcy złotych przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie blisko pół miliona złotych oraz Fundacji Polska Miedź w kwocie 80 tysięcy złotych, za które serdecznie dziękujemy.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam wszystkim. 

W związku z ogłoszonym, przez Pana Prezydenta, dniem żałoby narodowej pomódlmy się w intencji zmarłych górników i ich rodzin.