1. Dzisiaj niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, papieża Franciszka, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.
 2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
 3. We wtorek, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. Zapaszmy na Msze kolędowe o 18:00 w intencji mieszkańców ulic:
 • Poniedziałek Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza
 • Wtorek Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury, Nowopolna
 • Środa Kazimierza Wielkiego nr-y parzyste i bloki Cukrownicze
 • Czwartek Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste
 • Piątek Konradowska, Przemysłowa
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic:. al. PCK, Kolejowa, Towarowa W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Staroleszczyńska, Lwia, Krótka.
 2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Franciszek Salezy
 • Środa święci biskupi Tymoteusz i Tytus
 • Piątek św. Tomasz z Akwinu

 Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy, Wszystkim, otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.