Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, papieża Franciszka, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.
 2. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 130 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk.
 3. We wtorek, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. Zapaszmy na Msze kolędowe o 18:00 w intencji mieszkańców ulic:
 • Poniedziałek Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza
 • Wtorek Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury, Nowopolna
 • Środa Kazimierza Wielkiego nr-y parzyste i bloki Cukrownicze
 • Czwartek Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste
 • Piątek Konradowska, Przemysłowa
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulic:. al. PCK, Kolejowa, Towarowa W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Staroleszczyńska, Lwia, Krótka.
 2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Franciszek Salezy
 • Środa święci biskupi Tymoteusz i Tytus
 • Piątek św. Tomasz z Akwinu

 Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy, Wszystkim, otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.