Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna, którą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 16 grudnia.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, dla dorosłych w soboty o 6:30. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą tradycyjnych lampionów.
 4. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia świece na stół wigilijny duże w cenie 15 zł i małe w cenie
  6 zł które będzie rozprowadzał nasz parafialny Caritas.
 5. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową, jako dziękczynienie za otrzymanie niepodległości, są wolne miejsca do 13 grudnia. W zakrystii, można zapisywać się na listę.
 6. Pamiątkowe biało-czerwone różańce są do nabycia w zakrystii.
 7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 19:00 w salce.
 8. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli w środę po Mszy wieczornej.
 9. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Adoracja, nabożeństwo i Msza w intencji nowych powołań od 17:30 spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy wieczornej. W piątek spowiedź od 17:00, nabożeństwo wynagradzające za grzechy po Mszy wieczornej. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 11:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu na które zapraszamy w godz. 12:00 do 13:00, jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Boża w czasie objawień we Włoszech w 1947 r.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Błogosławieństwo medalików dzieci pierwszokomunijnych na Mszy o godz. 18:00. Tego samego dnia w Grodowcu odbędzie się adwentowy wieczór młodych.
 • W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary. Tradycyjne zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – krajach byłego ZSSR. Tego samego dnia ss. Elżbietanki będą przeżywały szczególną uroczystość, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni, 150 – lecie obecności Sióstr Elżbietanek we Wschowie. Z tej racji naszą parafię odwiedzi ks. biskup Tadeusz Lityński, który odprawi uroczystą Mszę świętą o godz. 11:30.
 1. Nowa prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziękujemy za posprzątanie Fary, z wyznaczonej ulicy nikt nie przyszedł. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste 1-13.
 3. We wtorek patronuje nam św. Barbara męcz. A w czwartek św. Mikołaj bp.

 

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.