Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna, którą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 16 grudnia.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, dla dorosłych w soboty o 6:30. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą tradycyjnych lampionów.
 4. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia świece na stół wigilijny duże w cenie 15 zł i małe w cenie
  6 zł które będzie rozprowadzał nasz parafialny Caritas.
 5. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową, jako dziękczynienie za otrzymanie niepodległości, są wolne miejsca do 13 grudnia. W zakrystii, można zapisywać się na listę.
 6. Pamiątkowe biało-czerwone różańce są do nabycia w zakrystii.
 7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 19:00 w salce.
 8. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli w środę po Mszy wieczornej.
 9. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Adoracja, nabożeństwo i Msza w intencji nowych powołań od 17:30 spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy wieczornej. W piątek spowiedź od 17:00, nabożeństwo wynagradzające za grzechy po Mszy wieczornej. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 11:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu na które zapraszamy w godz. 12:00 do 13:00, jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Boża w czasie objawień we Włoszech w 1947 r.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Błogosławieństwo medalików dzieci pierwszokomunijnych na Mszy o godz. 18:00. Tego samego dnia w Grodowcu odbędzie się adwentowy wieczór młodych.
 • W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary. Tradycyjne zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – krajach byłego ZSSR. Tego samego dnia ss. Elżbietanki będą przeżywały szczególną uroczystość, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni, 150 – lecie obecności Sióstr Elżbietanek we Wschowie. Z tej racji naszą parafię odwiedzi ks. biskup Tadeusz Lityński, który odprawi uroczystą Mszę świętą o godz. 11:30.
 1. Nowa prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziękujemy za posprzątanie Fary, z wyznaczonej ulicy nikt nie przyszedł. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste 1-13.
 3. We wtorek patronuje nam św. Barbara męcz. A w czwartek św. Mikołaj bp.

 

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.