I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

  1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu ten rozpoczynający się okres jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Dziękujemy za złożone ofiary zebraliśmy na remont kościoła: 8860 zł na hospicja: 1680 zł oraz na Ukrainę: 1930,20 zł.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 16:30
    • dla dorosłych o godz. 17:15

Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone są na dekorację kościoła.

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:15 – taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W kościele przy ołtarzu głównym została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.

3. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:

  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
  • za udział w drodze krzyżowej,
  • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
  • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w piątek od godz. 18:30 i o to prosimy parafian z ulicy: Lipowa, Matejki.

5. Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za tydzień na Mszy świętej o godz. 10:00 otrzymają i poświęcą sztandar. Msza święta będzie pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Samociaka. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy

    wtorek:

    sobota:

    VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

    1. Dziś VI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby hospicjów naszej diecezji, jak również za ofiary składane na taca które są przeznaczone na remont Fary.
    2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00 (nowenna przed Mszą św. wieczorną)– taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitw o ducha pokuty. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
    3. W odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w nadchodzącą Środę Popielcową (14 lutego br.) zostanie przeprowadzona zbiórkę do puszek dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas, na wsparcie na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
    4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15 – ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone są na dekorację kościoła. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
    5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:15. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
    6. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
    • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
    • za udział w drodze krzyżowej,
    • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
    • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

    7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulicy: Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna.

    V Niedziela Zwykła – 04.02.2024r.

    1. Dziś V Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego po wszystkich Mszach świętych wystawnie Najświętszego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji przed Światowym Dniem Chorego. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary.
    2. W niedzielę 11. lutego – Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych i modlitwy w intencji chorych wraz z Sakramentem Namaszczenia o godz. 10:00. W tym dniu otoczmy modlitwą i pamięciom osoby starsze, samotne i chore, pomóżmy im również tym dniu uczestniczyć we Mszy św.
    3. Zapraszamy w przyszły piątek na Msze św. o godz. 18:00 w intencji: O dar beatyfikacji Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Za osoby zaangażowane w proce procesu oraz we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Służebnicy Bożej. W tym dniu przypada pierwsza rocznica rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego – Uroczystością będzie przewodniczył ks. prof. Adam Kalbarczyk.   
    4. Zaprasza mieszkańców na wyjątkowy wykład poświęcony niezwykłej postaci siostry Iwony Król, elżbietanki ze Wschowy, która swoim życiem i działaniem na trwałe zapisała się w historii miasta. Wykład pt. „Cicha Bohaterka Wschowy” poprowadzi pani Jolanta Pawłowska, a odbędzie się on 7 lutego o godzinie 16:30 w siedzibie Biblioteki przy Placu Farnym 3. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
    5. Wspólnota mężczyzna zaprasza wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy w sobotę (10.02.2024r.) o godz. 19:00.
    6. W sobotę dnia 10. lutego spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów w kościele o godz. 11:00.
    7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Konopnickiej.   W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulicy: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna.