1. Dziś VI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby hospicjów naszej diecezji, jak również za ofiary składane na taca które są przeznaczone na remont Fary.
  2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00 (nowenna przed Mszą św. wieczorną)– taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitw o ducha pokuty. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
  3. W odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w nadchodzącą Środę Popielcową (14 lutego br.) zostanie przeprowadzona zbiórkę do puszek dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas, na wsparcie na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
  4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15 – ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone są na dekorację kościoła. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:15. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
  • za udział w drodze krzyżowej,
  • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
  • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulicy: Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna.