1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 2. Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu. Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach odprawianych w tygodniu, szczególnie o godz. 6:30.
 3. Msze pogrzebowe odbywać się będą w kościele parafialnym, po niej nastąpi przejazd na jeden z cmentarzy.
 4. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 5. Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach, przekazujemy sobie znak pokoju poprzez skinienie głowy, nie podajemy sobie ręki!
 6. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary zebrano w zeszła niedzielę: 3056 zł. oraz na Pomoc Kościołowi w potrzebie 155 zł. Składamy także podziękowania za ofiary składane w wypominkach.
 7. Do końca listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych pod zwykłymi warunkami: komunia święta, modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i tam jakakolwiek modlitwa za zmarłych.
 8. Dziękujemy Stowarzyszeniu Katolicka Wschowa oraz Parafianom za ustawienie dozownika na wodę święconą przy wejściu bocznym.
 9. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”.
 10. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Jest Ona patronką Zgromadzenia ss. Św. Elżbiety – Elżbietanek, które również w naszym mieście posługują osobom chorym i niepełnosprawnym. Dziękujemy za tą codzienną cichą posługę i życzymy siły, wielu łask Bożych i opieki świętej Patronki.
 11. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Taca przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. To także święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którym dziękujemy za wierną służbę i pomoc przy naszym kościele.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Ogińskiego, Osadnicza 55 PPP. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic: al. PCK, Kolejowa, Towarowa
 13. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Pozostali patroni tygodnia:

 • Środa bł. Karolina Kózka
 • Piątek św. Rafał Kalinowski
 • Sobota ofiarowanie MNP

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii, pokój w Ojczyźnie, a także prosimy o wybaczenie dla dopuszczających się aktów profanacji miejsc kultu religijnego.

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.