1. Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego Proboszcza i budowniczego kościoła i Parafii pw. św. Jadwigi Królowej śp. Ks. Krzysztofa Maksymowicza. Pogrążoną w smutku Rodzinę i Parafię otaczamy modlitwą i współczuciem. Msza pogrzebowa dla kapłanów i wiernych dekanatu będzie w poniedziałek o 20:00. Msza pożegnalna z udziałem ks. Biskupa oraz złożeniem do grobu na cmentarzu parafialnym we wtorek o 11:00. Obie Msze transmitowane będą przez Internet.
 2. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu. Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach odprawianych w tygodniu, szczególnie o godz. 6:30.
 • Msze pogrzebowe odbywać się będą w kościele parafialnym, po niej nastąpi przejazd na jeden z cmentarzy.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach, przekazujemy sobie znak pokoju poprzez skinienie głowy, nie podajemy sobie ręki!
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe odprawiane przy ołtarzu krzyża, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 w niedziele po każdej Mszy świętej.
 2. Do końca listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych pod zwykłymi warunkami: komunia święta, modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i tam jakakolwiek modlitwa za zmarłych.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary, po Mszach zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie. Nie ma spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. W poniedziałek świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 5. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 11:00, pozostałe Msze o 6:30 i 18:00.
 6. W piątek święto Pierwszych Męczenników Polski, Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna, patronów naszej diecezji.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego.. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic Ogińskiego, Osadnicza 55 PPP
 8. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Pozostali patroni tygodnia:

 • Wtorek św. Leon Wielki
 • Środa św. Marcin z Tours
 • Czwartek św. Jozafat

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii, pokój w Ojczyźnie, a także prosimy o wybaczenie dla dopuszczających się aktów profanacji miejsc kultu religijnego.

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.